Dla niejednego artysty kosmos potrafi być bezkresnym źródłem inspiracji. Jednak “RENDEZ-VOUS” nie dość, że podjęło się nawiązań do różnych dziedzin fizyki, to prezentuje Hyunsika jako niezależnego, bezkompromisowego oraz wszechstronnego muzyka.  Co powinniśmy wiedzieć o solowym debiucie członka BTOB?

Otaczający nas wszechświat jest niewątpliwie tematem, który w jakiejkolwiek formie sztuki jest ciężki do wyczerpania. Chociaż kultura popularna w ostatnich latach stosunkowo rzadko odnosi się do otaczającego nas uniwersum, to w każdym wydawnictwie nawiązującym do tego tematu możemy odnaleźć coś zupełnie nowego. Trudno bowiem, aby otaczającą nas fizycznie rzeczywistość dwie różne osoby opisały w ten sam sposób. Jak zatem wszechświat prezentuje się w oczach wokalisty BTOB?

Tytułowym kawałkiem EP została pełna emocji ballada Dear Love. Co ciekawe, inspiracją muzyka w tworzeniu utworu był paradoks EPR, który polega na oddzieleniu dwóch cząstek tworzących singlet i zmierzenia spinu jednej z nich. W wyniku tego samego pomiaru otrzymujemy również informację o spinie drugiej cząstki. Zjawisko, zostało przez muzyka przeniesione na relacje międzyludzkie. Według Hyunsika uczucie, którym darzą się wraz z ukochaną nie jest przypadkiem, a prostym do udowodnienia przeznaczeniem. Całość utworu ma charakter listu kierowanego do kochanki, będącej gdzieś bardzo daleko.

Chociaż najczęściej tytułowy utwór zwraca największą uwagę publiczności, to właśnie “strona b” wydawnictwa, ukazuje nam oblicza Hyunsika, których nie mieliśmy szansy usłyszeć na grupowych albumach BTOB. Warto wymienić tutaj pierwszą pozycję na krążku, RENDEZ-VOUS, która opowiada o marzeniach muzyka związanych z podróżą w kosmos. Fanom bardziej stonowanych, wręcz chwilami melancholijnych kompozycji, z pewnością do gustu przypadnie Docking. Jedną z zaś najciekawszych i najbardziej zaskakujących propozycji jest charakteryzujące się porywającym, soft-rockowym brzmieniem Black. Co więcej, muzyk zaprezentował nam również Moonlight, które dzięki zastosowaniu syntezatorów idealnie wpisuje się w popularny wśród alternatywnych muzyków synth-pop.

Która piosenka z “RENDEZ-VOUS” najbardziej przypadła Wam do gustu?

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTOB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.