Junhyung powrócił z pierwszym w swojej karierze pełnym albumem. Artysta przyznaje, że moment przekroczenia symbolicznej bariery 30. roku życia zmieni dla niego wiele. Co zatem może kryć się w duszy wchodzącego w dojrzałość członka Highlight?

Junhyung powrócił z swoim pierwszym pełnym albumem 9 maja. Na krążku znalazlo się łącznie dziewięć utworów. Dwa dodatkowe zostały dodane do wersji fizycznej LP. Niektóre z nich muzyk zaprezentował fanom już w 2017 roku podczas koncertów Highlight w Seulu. 

Tytułowe Go Away opowiada o momencie w którym mężczyzna zdaje sobie sprawę, że nie kocha już swojej partnerki. Junhyung podkreśla, że to bardzo bolesny moment w życiu, lecz czasami nie da się go uniknąć. Mężczyzna przeprasza za krzywdy wyrządzone drugiej połówce, jednocześnie prosząc, by ta po prostu jak najszybciej go opuściła. Kompozycja nie zostawia jednak odbiorcy w posępnym nastroju. Kawałek jest mieszanką chwytliwego house z charakterystycznymi, cyklicznymi wstawkami w stylu groove. Teledysk wyreżyserowany został przez studio NAIVE, które współpracowało m.in. z TWICE czy iKON.

Co warto wiedzieć o utworach, które znalazły się na „Goodbye 20’s„? 

  1. INTRO – spełnia funkcję monologu skierowanego do odbiorcy. Junhyung mówi o osobie, której nienawidzi, pomimo, że ta nadal jest jego inspiracją. Kompozycja utrzymana jest w stylu future bass.
  2. Go Away
  3. 뜨뜨미지근 (Between Calm and Passion) – skupia się na przemyśleniach mężczyznych dotyczących relacji z ukochaną. Utwór stawia wiele pytań dotyczących przyszłości pary. Kochankowie chcą zrozumieć „w jakim miejscu” jest ich związek. Zdają sobie sprawę, że pomimo wielu wspólnych cech, najbliżsi nie wróżą im wspólnej przyszłości. Piosenka jest utrzymana w klimanatach zbalansowanego R&B przełamanego dźwiękami gitary.
  4. Sudden Shower (ft. 10 cm) – wpadająca w ucho, popowa ballada. Mówi o mężczyźnie, który stara się zapomnieć o ukochanej, pomimo, że na każdym kroku styka się z wspomnieniami. Kobieta w utworze została porównana do deszczu. Delikatne i charakterystyczne wokale obu panów idealnie współgrają ze sobą tworząc raniącą, lecz pełną nadziei kompozycję.
  5. Collection (ft. Baek A Yeon) – kolejny duet na krążku jest inspirowany współczesnym, nieco rozmarzonym R&B połączonym z wpływami bardziej jazzowych rytmów. Propozycja jest dialogiem mężczyzny oraz kobiety, którzy chcą się bliżej poznać. Mężczyzna podkreśla, że chce być ważny w życiu swojej wybranki, niczym część jej ulubionej kolekcji. 
  6. 사랑해 (I LOVE YOU) – to opowieść o zakochanym mężczyźnie. Twórcy utworu specjalnie skomponowali melodie utrzymaną w stylu future R&B, ponieważ sądzą, iż najlepiej współgra to z tematyką utworu. 
  7. Feel ur love – jest wyróżniająca się na tle pozostałych piosenek kompozycją. Kawałek inspirowany był dźwiękami retro, które zostały zestawione z popularnym house. Całość łączą ze sobą harmonijne dźwięki gitary. 
  8. 견딜 만해 (I Can Bear It) – Mężczyzna próbuje przekonać samego siebie, że da radę żyć dalej bez kobiety, która spędziła wiele czasu obok niego. Utwór prezentuje wiele sprzecznych myśli, jednak na końcu muzyk liczy, że z czasem wszystko będzie dobrze. To prosta, nieco rozmarzona, popowa kompozycja. 
  9. Goodbye 20’s – ostatni utwór na albumie w wersji digital odchodzi od tematyki relacji damsko-męskich. Jednocześnie sprawia wrażenie dużo bardziej osobistego. Muzyk żegna się ze swoją młodością, która ucieka nieubłaganie. Junhyung przyznaje, że przeraża go bieg czasu czy mała ilość jego rówieśników „w branży”. 

Kilka dni po premierze albumu, wytwórnia Around Us Entertainment opublikowała materiał zza kulis kręcenia klipu do Go Away.

Album zadebiutował na koreańskich listach przebojów z opóźnieniem. Jednak premiera „Goodbye 20’s” przywróciła na listy duet Sudden Shower, który swoją premierę miał 22 marca. Niedługo później tytułowe Go Away zaczęło wspinać się po notowaniach. Album uplasował się w kilku krajach na liście iTunes w dniu premiery. Wszystkie wspomniane wyniki krążka znajdziecie na poniższych screenach. 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Around Us Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.