Były członek BTOB został skazany na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 133 milionów KRW za zakup oraz palenie marihuany.

Pod koniec grudnia 2020 roku Channel A doniosło, że wobec Ilhoona toczy się postępowanie w sprawie zakupu oraz palenia marihuany w latach 2015-2020. Kilka dni później, Cube Entertainment poinformowało, że w związku z oskarżeniami, raper nie będzie już promował się jako członek BTOB. Na wyrok musieliśmy poczekać aż do czerwca. Sąd Rejonowy w Seulu 10 czerwca pod przewodnictwem sędziego Yang Cheol Hana wydał wyrok skazujący Ilhoona na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 133 milionów KRW (ok. 430 tysięcy PLN). Muzyk został aresztowany od razu po zakończeniu rozprawy. Sędzia Han uznał, że natychmiastowy areszt jest konieczny, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że skazany mógłby próbować uciec poza granice Korei celem uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Ilhoon przyznał się do współpracy z siedmioma osobami celem zakupu marihuany o wartości 133 milionów KRW (ok. 430 tysięcy PLN) między czerwcem 2016 roku a styczniem 2019 roku. W tym okresie muzyk miał zażywać marihuanę 161 razy. Raper oraz pozostali oskarżeni używali dark webu oraz kryptowalut do zakupu substancji. Obrońcy muzyka wnioskowali o łagodną karę, ponieważ Ilhoon był pod ciągłą presją związaną z byciem idolem i nigdy wcześniej nie był karany.

źródło: (1)(2)

źródło zdjęcia: star.mt.co.k

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.