Członek BTOB jest w trakcie postępowania prokuratorskiego w sprawie palenia w latach 2015-2020.

Chociaż Ilhoon jest aktualnie w trakcie obowiązkowej służby wojskowej, to 21 grudnia Channel A opublikowało obciążający muzyka materiał. Według stacji wobec rapera toczone jest postępowanie w sprawie palenia marihuanny w latach 2015-2020. Raport wskazuje, że policja jest w posiadaniu materiału dowodowego w postaci pozytywnego testu na obecność marihuany w organizmie artysty. Co więcej, Ilhoon miał dokonywać zakupu THC za pomocą kryptowalut. Ostatecznie koreańska policja postanowiła przekazać wszystkie dowody prokuratorowi, który podejmie decyzje o postawieniu muzykowi zarzutów. 

Warto podkreślić, że według doniesień Channel A muzyk miał rozpocząć swoją służbę wojskową w marcu, jednak z powodu trwającego wtedy postępowania data jego poboru została przesunięta, aby umożliwić raperowi udział w dochodzeniu. 

W odpowiedzi na pierwsze oskarżenia wobec Ilhoona, Cube Entertainment poinformowało media, że nie wiedzieli nic na temat trwającego postępowania, a trening wojskowy artysty został przesunięty z powodu pandemii. Kilka godzin później agencja zdecydowała się jednak opublikować oświadczenie w tej sprawie. Jego tłumaczenie znajdziecie poniżej: 

Witajcie, tutaj Cube Entertainment.

 

Skontaktowaliśmy się z Ilhoonem w sprawie dzisiejszych doniesień prasowych oraz potwierdziliśmy, że został wezwany na przesłuchanie [policyjne]. Tak, jak wskazano w raporcie, aktualnie toczy się wobec niego postępowanie w sprawie palenia marihuany. 

 

Czujemy ogromną odpowiedzialność za zmartwienie tak wielu osób. Zrobimy co w naszej mocy, aby mógł on kontynuować swój udział w postępowaniu.

 

Jeszcze raz przepraszamy za wszelkie zmartwienia. 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTOB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.