Kolejny członek Wanna One zaprezentował solowy materiał! Jaehwan na swojej pierwszej płycie podarował fanom własne brzmienia, które pokazują, jaką ścieżką kariery będzie kroczyć. Co warto wiedzieć o „Another”? Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Jako utwór promujący jego pierwszy album, Jaehwan postawił na bardzo wzruszającą i emocjonalną balladę. Begin Again, w którym usłyszymy zarówno R&B jak i pop, pokazuje spektrum możliwości wokalnych byłego członka Wanna One. W tekście znajdziemy dramatyczne wyznanie mężczyzny, przeżywającego rozstanie z partnerką. Marzy o tym, by jeszcze raz móc zejść się z ukochaną i zacząć od początku. Chciałby cofnąć czas do pierwszego przywitania, do czego nawiązuje koreański tytuł utworu (kr.안녕하세요, an-nyeong-ha-se-yo – dzień dobry – przyp. red.).

Jaehwan pracował nad kompozycją wszystkich utworów ze swojej debiutanckiej płyty. Solista stoi również za większością tekstów, które znajdziemy na „Another”. Cały krążek zamyka się w sześciu utworach:

  1. 그렇게 (Love You Still) – pierwsza piosenka skomponowana przez Jaehwana. To popowa ballada, której słowa opowiadają o wszystkim, co mężczyzna kocha w swojej wybrance. Nawet najdrobniejsze szczegóły jej wyglądu czy zachowania sprawiają, że jego miłość rośnie coraz bardziej.
  2. My Star – kompozycja w średnim tempie łącząca R&B oraz pop z rytmicznym pianinem i gitarą w tle. Jak mówi tytuł, w tekście miłość i ukochana porównana jest do gwiazdy. Jej światło rozjaśnia smutne dotychczas życie bohatera numeru.
  3. 안녕하세요 (Begin Again)
  4. Blow Me – kawałek z elementami tropical house’u, który łatwo wpada w ucho dzięki rytmicznej melodii i prostym gitarowym riffom. Jaehwan ponownie opowiada historię długo wyczekanej miłości. Zdaje się, że gdy ta w końcu do niego przyszła, całe życie nabrało wyraźniejszych kolorów.
  5. 디자이너 (Designer) – połączenie tanecznego popu, funkowych brzmień i wyraźnego basu w stylu groove. W tekście znajdziemy śmiałe wyznanie uczuć wybrance, która nie jest do końca zdecydowana na związek. Mężczyzna próbuje opisać jej swoje emocje i pokazać, jak bardzo mu na niej zależy.
  6. 랄라 (Melodrama) – krążek zamyka numer, który ma być „współczesnym spojrzeniem Jaehwana na pop”. W melodii główną rolę gra pianino oraz minimalistyczne dźwięki instrumentów smyczkowych. Słowa opowiadają historię, w której miłość jest równie dramatyczna i sentymentalna co melodramat.

W koreańskich notowaniach muzycznych najlepiej poradziło sobie tytułowe Begin Again. Piosenka wskoczyła na pierwsze miejsce listy Naver po dwóch godzinach od premiery. Utwór znalazł się także w TOP 10 rankingów Mnet oraz Bugs. Oprócz głównego numeru płyty, na listach przebojów znaleźć mogliśmy także Love You Still, który najlepiej wypadł na wspomnianym już notowaniu Naver – był tam 3..

Na portalu Melon opublikowano dodatkowe zdjęcia promujące „Another”. Możemy zajrzeć na nich za kulisy kręcenia klipu do tytułowego Begin Again.

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Melon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.