Koncertowe kawałki w studyjnej wersji, zimowa ballada i bajkowe klimaty – GOT7 zaserwowało fanom gwiazdkowy prezent z prawdziwego zdarzenia. Co usłyszeliśmy na specjalnej wersji najnowszej płyty boysbandu? 

Na początku grudnia ukazała się wyjątkowa edycja trzeciego pełnego albumu zespołu. „Present: YOU & ME” ma pokazać, że fani są najlepszym prezentem dla boysbandu. To dzięki iGOT7 członkowie GOT7 mogą spełniać swoje marzenia i tworzyć muzykę. W podzięce za ich obecność grupa postanowiła podzielić się specjalną wersją swojego najnowszego krążka. Zimowy charakter płyty sugeruje, że jest to swoisty bożonarodzeniowy podarunek dla fanów. 

Nie był to regularny comeback zespołu, jednak międzynarodowy fandom nie zawiódł. Album trafił na 11 pierwszych miejsc w rankingach iTunes w krajach na całym świecie, jak Tajlandia, Chile czy Malezja. W Korei tytułowy singiel płyty najwyżej znalazł się w zestawieniu Bugs, gdzie był na 10. pozycji półtorej godziny po premierze. 

Dla GOT7 prawdziwym cudem było spotkanie iGOT7 w styczniu 2014, kiedy grupa zadebiutowała. Fani sprawili, że chłopcy dzielnie stawili czoła mroźnej zimie i otworzył się przed nimi nowy, kolorowy świat, zupełnie jakby nagle nadeszła wiosna. Ważne, by teraz zawsze trzymali się razem na dobre i na złe oraz wspierali się nawzajem. Tytułowa ballada, Miracle, kładzie nacisk na emocjonalny tekst i wokale zespołu. Jest pełnym klasy prezentem dla fanclubu boysbandu. Swoją rękę przełożył do niej główny producent JYP Entertainment, J.Y. Park. Zimowy klip niesie w sobie urocze i pocieszające przesłanie. Chociaż nasi ulubieni artyści nie mogą być z nami, ich muzyka może zawsze nam towarzyszyć i pomagać w trudnych momentach.

Na „Present: YOU & ME” trafiło łącznie 28 utworów: 16 z podstawowej edycji płyty [o której przeczytacie TUTAJ] oraz 12 z jej rozszerzonej wersji. Znajdziemy na nim trzy grupowe piosenki oraz dziewięć kawałków unitów i solo, które zespół zaprezentował fanom już wcześniej. Numery były przez nich wykonywane na koncertach tras „FLY” oraz „EYES ON YOU”. Na płycie ukazały się po raz pierwszy w studyjnej wersji. 

 1. Miracle
 2. Take Me To You – energiczna, popowa ballada z wyrazistą gitarą elektryczną i dźwiękami pianina ma w sobie bajkowy klimat. Utwór brzmi, jakby był częścią ścieżki dźwiękowej disney’owskiego filmu. Odgłosy przyrody przenoszą nas na bezludną wyspę, do której porównana jest samotność i zagubienie bohatera numeru. Miłość pozwala mu jednak odnaleźć drogę ucieczki i się z niej wydostać.
 3. 보여 Come On – JB stworzył utwór z dedykacją dla fanów grupy. Kawałek opowiada o mężczyźnie, który nie widzi świata poza swoją ukochaną. Dziewczyna dodaje mu siły i pewności siebie. To hip-hopowa kompozycja z beatem zbudowanym na basie 808.
 4. 1:31AM ( 지내야해) – jedna z najbardziej wyczekiwanych przez iGOT7 studyjnych wersji koncertowych utworów. Piosenka ma w sobie ból, smutek, ale i nadzieję. Bohater przeżywa rozstanie z ukochaną i obiecuje jej, że zawsze będzie na nią czekał. Życzy jej wszystkiego, co najlepsze w życiu. Bardzo jednak pragnie, by się zeszli i rozpaczliwie prosi ją, by wróciła. W balladzie usłyszymy jedynie JB oraz Youngjae, którzy są także jej autorami.
 5. Higher – elektroniczny, taneczny kawałek w wykonaniu Jinyounga oraz Marka. Propozycja idealna do zabawy na imprezie. Opowiada o miłości jako uczuciu, przez które wszystko przyspiesza, czujemy się trochę „szaleni” i chcemy zdobywać szczyty.
 6. I Love It – krótki, trwający niewiele ponad minutę wstęp do kolejnego utworu płyty. Perkusja i syntezatory w podkładzie kontrastują z hip-hopowym charakterem kawałka. Zaśpiewany prawie w całości po angielsku mówi o niezależnym życiu i nieprzejmowaniu się opinią innych. 
 7. WOLO – ten, oraz poprzedni numer należą do Jacksona, BamBama oraz Yugyeoma. WOLO oznacza „We Only Live Once”, więc numer ma jasny przekaz. Nie warto przejmować się tym, co myślą inni, tylko żyć własnym życiem. Szkoda bowiem czasu na martwienie się opiniami ludzi, którzy często nawet nas nie znają.
 8. King – mocny, elektroniczny kawałek ze zdecydowanym beatem, którego głównymi bohaterami zostali Jinyoung i BamBam. Numer opowiada o osobie, która czuje się „królem świata” i ma wszystko, czego zapragnie.
 9. Think About It – rytm zaczerpnięty z R&B w nieco szybszej wersji. Wokale Youngjae oraz JB są w niej uzupełnione rapem Marka. Piosenka jest wyznaniem mężczyzny, którego zostawiła ukochana, a ich rozstanie było oschłe i bezduszne. On jednak nie potrafi poradzić sobie z tą sytuacją i dziewczyną, która zdaje się zupełnie tym nie przejmować.
 10. 이젠 (From Now)– solowy utwór Yugyeoma, w który maknae GOT7 włożył dużo emocji. Rytm R&B świetnie pasuje do zmiennej wokalizacji w piosence. Numer pokazuje uczucia mężczyzny, który czuje pożądanie i zauroczenie osobą, która nie jest nim zainteresowana. Próbuje poradzić sobie z odrzuceniem i zapomnieć o obiekcie swoich pragnień.
 11. Hunger – solówka Jacksona, która pokazuje, w jakim gatunku raper czuje się najlepiej. Groźny, charakterny beat atakuje słuchacza swoją raptownością. Oddaje to klimat tekstu, w którym słyszymy o ciągłym „głodzie” bohatera. Chce on zdobywać coraz więcej i nie ma zamiaru przejmować się opinią innych.
 12. Phoenix – piosenkę wykonują wspólnie Yugyeom oraz Jackson. Kawałek ma proste, a jednocześnie mocne przesłanie. Dopóki GOT7 i iGOT7 będą trzymać się razem i wspierać się nawzajem, wszystko będzie dobrze. Nieważne, jakie przeszkody będzie stawiał przed nimi świat. 

Chociaż albumowi nie towarzyszy intensywna promocja, chłopcy postanowili pojawić się w programach muzycznych z Miracle. Poniżej obejrzycie piątkowy występ z KBS Music Bank:

 

Jak podoba Wam się wyjątkowy album GOT7?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona GOT7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.