Jeżeli było Wam za mało Key, to artysta ma na to świetne rozwiązanie. Wraz z rozpoczęciem obowiązkowej służby wojskowej, zostawił fanom prezent, aby little freaks mogli pogodzić się z nagłą przerwą aktywności ich ulubionego idola. Sprawdźcie nasze podsumowanie „I Wanna Be”!

Key znany jest przeze wszystkim jako wokalista i raper SHINee. Jednak w fandomie krążą dodatkowe określenia, jak chociażby fashionista czy najlepszy MC M!Countdown. Artysta rozpoczął 4 marca swoją obowiązkowa służbę wojskową, na chwilę przerywając swoje muzyczne aktywności. Jednak postanowił pozostawić fanom dodatkowy prezent, aby nie czuli się samotnie przez ten czas. Jest nim album „I Wanna Be”, który tworzy rozszerzenie do wydanego w listopadzie „FACE”. Pierwszą, oryginalną składankę opisywaliśmy na naszej stronie TUTAJ. Na nowej płycie, oprócz znanych już dziesięciu utworów, znalazły się trzy dodatkowe kompozycje, w tym tytułowe I Wanna Be.

Piosenka jest utrzymana w tej samej konwencji, jak One of Those Nights czy Forever Yours. Key konsekwentnie trzyma się swojego stylu, a w I Wanna Be wyniósł na pierwszy plan swój kolejny talent: taniec. Tak samo, jak w poprzednich kawałkach, sceny, w których skupia się na choreografii wzbudzają najwięcej zainteresowania. Nie zabrakło także dodatkowego wokalu, który tym razem wynikł ze współpracy z Soyeon z (G)I-DLE. Głos raperki pojawia się jako tło w różnych momentach utworu. Dzięki temu omija się wrażenie nagłego dodania nowej ścieżki dźwiękowej, kiedy nadchodzi dodatkowa partia raperska, która często potrafi zaburzyć rytm piosenki. Celem numeru jest przekazanie drugiej połówce swoich uczuć i sprawienie, aby zakochała się w nas, zanim grana melodia się zakończy. A kiedy to już się stanie, to nie ma odwrotu – ta miłosna nuta będzie brzmieć zawsze i wszędzie.

Oprócz tytułowego I Wanna Be, na rozszerzonym krążku znajdziemy także Show Me. Jest to numer z pogranicza rocku oraz popu, gdzie wokół gry basu zbudowana jest cała melodia. Wraz z rozwojem utworu dochodzą do niej gitara, perkusja, sampel gwizdania oraz chóry. W tekście znajdziemy bezpośrednią prośbę o wyjawienie swoich szczerych uczuć, ponieważ bohater tekstu ma dość gier. Ostatnim dodatkowym materiałem na płycie jest Cold, stworzone we współpracy z Hanhae. Numer R&B zadebiutował jako kolejny przystanek trzeciego sezonu SM STATION. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na social media SHINee wspomniano także o progach wyświetleń na YouTube. Obiecano, że z każdym milionem odsłon, zostanie udostępnione jedno zdjęcie Key, które do tej pory nie było nigdzie publikowane. Event jak na razie zapowiedziany jest do czterech fotografii, a więc do 4 milionów wyświetleń.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, tego samego dnia Key rozpoczął obowiązkowy służbę wojskową, którą musi odbyć każdy Koreańczyk. Podczas małego meetingu zorganizowanego przed ośrodkiem treningowym w Nonsan, Key żegnał się z fanami i obiecał, że wróci już niedługo, bo w październiku przyszłego roku. Artystę pożegnali także członkowie SHINee: Taemin oraz Minho. 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube SM TOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.