I.M od wielu miesięcy zapowiadał swój solowy powrót. Co powinniśmy wiedzieć o najnowszym mixtape rapera? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

Changkyun w połowie kwietnia podzielił się z fanami pierwszym teaserem swojego najnowszego projektu. „HORIZON” ujrzało światło dzienne zaledwie kilka dni później. Zgodnie z zapowiedziami, otrzymaliśmy zdecydowane przeciwieństwo dynamicznych utworów, z których znany jest dorobek muzyczny Monsta X. Zamiast tego, raper zaprezentował delikatne, stonowane kompozycje, które, tak jak jego poprzednie solowe wydawnictwa, ukazują zupełnie inną stronę artysty. Całość skupia się na szeroko interpretowanej terminologii związanej z horyzontem w odniesieniu do relacji damsko-męskich.

Wydawnictwo promuje długo wyczekiwana, anglojęzyczna propozycja. Horizon jest wynikiem współpracy Changkyuna z amerykańskim wokalistą ELHAE. Panowie stworzyli przyjazną dla ucha mieszankę alternatywnego R&B z wpływami hip-hopu. Tekst utworu skupia się zaś na refleksjach związanymi z kochanką bohatera kawałka. Ten bowiem porównuje kobietę i mężczyznę do słońca i oceanu, które spotykają się na tytułowym horyzoncie. Co ciekawe, muzycy nad utworem pracowali prawie dwa lata.

Prócz tytułowego utworu, na EP znajdziemy jeszcze jedną propozycję. Scent charakteryzuje stonowany, chwilami melancholijny beat, który często kontrastuje z uzyskanymi za pomocą autotune zmiennymi tonami głosu muzyka. Bohaterowi kompozycji towarzyszą skrajne uczucia związane z rozstaniem. Chociaż wyznaje, że nie chce pamiętać swojej byłej partnerki, to jednocześnie przyznaje, że jej zapach stale mu towarzyszy. 

Przypomnijmy, że Monsta X powróciło w lutym z „Take.2 We Are Here”. Więcej o albumie przeczytacie TUTAJ.

 

źródło zdjęcia: YouTube Starship Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.