JBJ95 wydało swój pierwszy mini-album pod koniec października. Duet postanowił zadedykować debiutancki krążek fanom, którzy są z nimi od czasów istnienia JBJ. Płyta wypełniona jest więc miłością i przyjemnymi dla ucha dźwiękami, a chłopcy pokazują na niej swój muzyczny rozwój. Co warto wiedzieć o „Home”?

Kontrakty JBJ zakończyły się 30 kwietnia i od tej pory co jakiś czas słyszeliśmy o debiutach członków zespołu. Kim Donghan i Jin Longguo rozpoczęli swoje solowe kariery niedługo po rozpadzie boysbandu. Na początku lipca Kenta i Sanggyun ogłosili, że utworzą stałą grupę i będą promować się jako duet. Wtedy też fani mogli zgłaszać swoje propozycje na jego nazwę. Ostatecznie wygrało JBJ95, a więcej o jego znaczeniu przeczytacie TUTAJ

Tak, jak zapowiadano wcześniej, duet zadebiutował oficjalnie 30 października. Jeszcze przed premierą płyty chłopcy wiele razy wyrażali swoją wdzięczność wobec fanów i to właśnie im postanowili poświęcić swój pierwszy mini-album, „Home”. Krążek promuje singiel o tym samym tytule, wyprodukowany przez grupę TENTEN. Jego gatunek określony jest jako contemporary pop, a swoim brzmieniem utwór idealnie wpisuje się w aktualne trendy muzyczne. Słowa, które współtworzył Sanggyun, są prośbą do ukochanej, by ta wróciła do bohatera piosenki. Wzajemnie tworzą bowiem swoją bezpieczną przystań. Chociaż między partnerami wydarzyły się nieprzyjemności, mężczyzna nie chce, by to przekreśliło ich związek. Kompozycja dedykowana jest fanom grupy, a powrót do nich był dla JBJ95 jak powrót do tytułowego domu.

„Home” jest wyjątkowym listem do fanów duetu, na którym usłyszymy różne muzyczne odsłony JBJ95. Co ciekawe, chłopcy musieli nieznacznie zmienić swoje pozycje w zespole. Kenta, który w JBJ był wokalem wspomagającym, teraz stał się głównym wokalistą. „Włączając moją wymowę oraz śpiewanie, nadal wiele brakuje mi [do ideału]. Naprawdę ciężko pracowałem”, wyznał muzyk na specjalnym showcase dla prasy. „Pomyślałem, że byłoby źle, gdyby słuchacze nie mogli się skupić na naszej muzyce przez moją wymowę, więc dużo się uczyłem i ćwiczyłem”. Sanggyun, który oryginalnie jest raperem, śpiewa w wielu utworach na płycie. Muzyk zdradził, że Kenta bardzo pomógł mu w ćwiczeniach wokalnych.

Na płycie znalazło się siedem kawałków w różnych gatunkach muzycznych. W pisanie czterech z nich zaangażował się Sanggyun – słowa jego autorstwa usłyszymy w Love DiveHomeThinkin’ About You oraz before the show

  1. Love Dive – krążek otwiera utwór zadedykowany fanom JBJ95, którzy cierpliwie czekali na debiut duetu. Opowiada o kimś, kto długo oczekiwał na powrót swojej ukochanej osoby. Gdy ta znów pojawiła się w jego życiu, dni stały się piękniejsze i nabrały barw. To wszystko w rytmie delikatnych syntezatorów i trapowych dźwięków.
  2. Home
  3. 됐어 (Stay) – piosenka napisana przez iHwak, który ma na koncie między innymi Light Wanna One, oraz grupę producentów Flow Bow, którzy tworzyli Energetic Wanna One, Like This PENTAGON czy Say My Name JBJ. Intrygujące gitarowe riffy są w niej wymieszane z dźwiękami EDM i syntezatorami. Jej tekst opowiada o przebywaniu zawsze przy boku swojej ukochanej osoby, pocieszaniu jej i spędzeniu z nią wspólnej przyszłości. Słowa tego numeru także poświęcone są relacji duetu z ich fanami.
  4. 생각나 ( Thinkin’ About You) – delikatny, akustyczny utwór z hip-hopowym beatem znanym z lat 90.. Jest to wyznanie chłopaka, którego myśli zaprząta pewna dziewczyna. Od pierwszego spotkania nie może przestać o niej rozmyślać, o tym co robi i z kim się spotyka. Chce, by byli kimś więcej, niż tylko przyjaciółmi.
  5. 거울 앞에; before the show – za utwór odpowiadają Ferdy i JayJay z ekipy MosPick, która pracowała nad utworami PENTAGON, IZ*ONE czy The Boyz. Delikatny hip-hopowy rytm przełamany jest w nim gitarowymi riffami. Słowa numeru mówią o codzienności JBJ95. Piosenka opowiada nam historię o tym, jak członkowie duetu stoją przed lustrem i przygotowują występy, zanim wejdą na scenę i zaprezentują się publiczności.
  6. 꿈에서 (In Dreams) – chociaż okres od rozpadu JBJ do oficjalnego debiutu JBJ95 nie był najkrótszy, wszyscy wiernie czekali na Kentę i Sanggyuna. Duet tym utworem chce przekazać swoją wdzięczność, ponieważ to dzięki fanom mogą spełniać swoje marzenia. Obiecują także, że nie planują już znikać ze sceny na tak długi czas. Piosenkę napisali Coll!n oraz Jang Yi Jeong, którego możecie znać z nieistniejącej już grupy HISTORY.
  7. 오늘밤 (Tonight) – piosenka w średnim tempie, w której hip-hopowy beat zrównoważony jest dźwiękami pianina. Autorami kompozycji są HSND oraz Nano, który jako Jaeho był członkiem HISTORY. Utwór zamykający „Home” mówi o chęci powrotu do byłej partnerki. Bohater tekstu zdaje sobie sprawę, że życie bez drugiej połówki straciło barwy. Bardzo chce, by między nimi znów narodziło się uczucie i obiecuje, że już nigdy jej nie zostawi.

Promocja Home trwa już od kilku dni. JBJ95 udostępniło wyjątkowe klipy, w których prezentuje oficjalne fanchanty do tytułowego singla oraz Stay. [Home][Stay] Chłopcy nagrali też dance relay dla Mnet oraz dance practice. Grupa promuje się również w programach muzycznych, a poniżej obejrzycie występ z Mnet M!Countdown:

Na portalu Genie została opublikowana galeria zza kulis nagrań krążka. Zobaczycie ją poniżej:

 

źródło zdjęcia: Melon
źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.