“What a life” to oficjalny debiut drugiej podgrupy EXO. Sehun i Chanyeol osobiście pracowali nad płytą, dzięki czemu reprezentuje ich jako artystów. Hip-hopowe brzmienia, różnorodność tematów i nastrojów to główne cechy albumu. Co warto o nim wiedzieć?

Lipiec został ogłoszony “miesiącem EXO” nie bez przyczyny. Na jego początku usłyszeliśmy solowe STATION D.O, którym wokalista pożegnał się z fanami przed pójściem do wojska. Niedługo po nim swój solowy album, “City Lights”, wydał Baekhyun. Zespół rozpoczął także nową trasę koncertową, “EXplOration”. W poniedziałek 22 lipca pojawił się za to materiał od nowej podgrupy boysbandu. EXO-SC jest drugim, po EXO-CBX, sub-unitem EXO. W jego skład weszli dwaj główni raperzy zespołu – Sehun oraz Chanyeol. Nic więc dziwnego, że ich brzmienie znacznie różni się od muzyki CBX. “What a life” ma bardziej hip-hopowy, pełen pewności siebie charakter i świetnie reprezentuje duet oraz ich muzyczne aspiracje.

Album promują trzy single: What a lifeJust us 2 oraz Closer to you. Pierwszy z nich to hip-hopowy numer z unikalnym rytmem i chwytliwym refrenem. Charakteryzuje go bardzo wesołe, beztroskie brzmienie, które pasuje do tekstu piosenki. Opowiada ona bowiem o ciężkiej pracy oraz jeszcze intensywniejszej zabawie. Bohater utworu jest młody i wolny, może imprezować i robić to, co mu się żywnie podoba. 

Chociaż Gaeko pomagał duetowi w tworzeniu całego albumu, usłyszeliśmy go jedynie w Just us 2. Ten hip-hopowy numer ma sobie niezwykle wakacyjny vibe, stworzony dzięki energicznym brzmieniom pianina. Tekst piosenki ma też swoje odzwierciedlenie w muzyce. Jego bohater marzy o wyjeździe w nieznane, z dala od obiektywów fotoreporterów i blasków fleszy. Pragnie spędzić wolny czas ze swoją ukochaną nad wodą i wygrzewać się w słońcu.  

Przy Closer to you, oprócz Gaeko, Hangzoo oraz członków duetu, pracowała ekipa Devine Channel. Jest to piosenka z ciekawym, pełnym emocji klimatem. Jej tekst to wyznanie mężczyzny do kobiety, która niezwykle mu się spodobała. Bez ogródek mówi jej, jaka jest piękna, używając jednocześnie wielu oryginalnych porównań i nawiązań do, między innymi, auta.

Oprócz trzech tytułowych piosenek, na płytę trafiły jeszcze trzy inne utwory. W pisanie wszystkich z nich zaangażowani byli członkowie duetu.

  1. What a life
  2. Just us 2 (ft. Gaeko)
  3. Closer to you
  4. Borderline – podczas tworzenia tego numeru siły połączyli Gaeko, Chanyeol oraz Sehun. Jest to hip-hopowy kawałek z brzmieniem zbudowanym na afrykańskich rytmach. Opowiada o cienkiej granicy pomiędzy byciem przyjacielem, a kochankiem. Bohater piosenki ma problem z przyjaźnią damsko-męską i otwarcie przyznaje, że jest już nią zmęczony i pragnie czegoś więcej.
  5. Roller coaster – hip-hopowy utwór z syntezatorami, saksofonem, fletem i wplecionymi w muzykę eksperymentalnymi instrumentami oraz dźwiękami. Jego głównym bohaterem jest tytułowa kolejka górska, na której możemy krzyczeć i głośno wyrażać swoje emocje i uczucia. 
  6. Daydreamin’ – gitarowe riffy, brzmienie instrumentów smyczkowych i pianino tworzą razem tajemniczy i melancholijny nastrój. Numer mówi o mężczyźnie, który tęskni za swoją ukochaną. Może jednak spotkać kobietę jedynie we śnie.

Duet zaprezentował tytułowe piosenki na wyjątkowym, premierowym showcase. Całość znajdziecie poniżej. Pod tym linkiem znajduje się natomiast playlista z poszczególnymi występami z kamerą skierowaną na Chanyeola lub Sehuna.

“What a life” poradziło sobie dużo lepiej w międzynarodowym rankingu iTunes, niż w koreańskich zestawieniach muzycznych. Według danych SM Entertainment, album znalazł się na pierwszym miejscu w 46 krajach na całym świecie. My uchwyciliśmy moment z 43 “jedynkami”. Poniżej znajdują się także pozycje tytułowego singla płyty na dwie i pół godziny po premierze. [dane pochodzą z 22 lipca, 14:00 oraz 23 lipca 6:00 czasu polskiego]

źródło zdjęcia: Oficjalna Strona EXO-SC
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.