Po dwóch mini-albumach, liderka Girls’ Generation wraca z pierwszym pełnym krążkiem w swojej solowej karierze. Sprawdźcie, jak „My Voice” przyjął się w Korei i za granicą!

Po długiej i obfitej promocji, 28 lutego swoją premierę miał pierwszy studyjny album Taeyeon „My Voice”. Krążka oczekiwali zarówno koreańscy i światowi fani artystki, co może potwierdzić dobry wynik przedsprzedaży płyty. Album zamówiło dotychczas 114 tysięcy osób.

Główną piosenką „My Voice” jest alternatywno-popowe Fine. Kawałek jest bardzo sentymentalny, zarówno pod względem muzyki, jak i tekstu. Opowiada o tęsknocie za ukochanym, którego odejścia nie możemy zaakceptować, nawet po długim czasie od rozstania. Za kompozycję kawałka odpowiedzialny był szereg producentów: Michael Woods, duet Rice n’ Peas, Kavin White, Andrew Bazzi, Shaylen Caroll i MZMC.

Jako przedsmak całego albumu usłyszeliśmy I Got Love, czwartą piosenkę z płyty. W jej tajemniczym i dojrzałym teledysku, Taeyeon odkrywa swoje nowe oblicze. Ciekawym zabiegiem była rezygnacja z typowego śpiewanego refrenu na rzecz samej melodii w stylu R&B z elementami trapu. Magazyn Billboard porównał ten kawałek do starych piosenek SNSD – The Boys z 2011 roku i You Think z 2015.

Na płycie znajdziemy jeszcze dziesięć innych piosenek i jedną dodatkową, dostępną jedynie w fizycznej wersji albumu. Przez ostatni tydzień, SM Entertainment publikowało krótkie zapowiedzi wszystkich kawałków. Przy tworzeniu „My Voice” działała grupa bardzo dobrych producentów, których przybliżaliśmy Wam w miarę poznawania nowych piosenek z krążka. Opisy, jak i całą promocję, możecie znaleźć TUTAJ. Numery reprezentują duże spektrum gatunków muzycznych: od tropikalnego, rytmicznego house w Cover Up, przez pop R&B w Sweet Love, czy delikatną, emocjonalną balladę When I Was Young, do R&B z wyraźnymi elementami swingu, czyli Eraser. Poniżej możecie przypomnieć sobie tracklistę „My Voice”.

Poznaliśmy również szczegóły wyglądu fizycznego albumu. Krążek można nabyć w dwóch wersjach: „Fine” i „I Got Love”. Z płytą znajdziemy również 56-stronicowy photobook, plakat i jedną z pięciu kart z Taeyeon.

 

Fine godzinę po wydaniu zadebiutowało na czterech pierwszych miejscach w koreańskich notowaniach muzycznych (Bugs, olleh, Genie, Naver). Trzy godziny później osiągnęło już all-kill, zajmując najwyższe stopnie podium we wszystkich ośmiu rankingach.

Zaraz po tytułowej piosence, najlepiej poradziło sobie Cover Up, drugi kawałek z płyty. Piosenka dostała się na podium list Bugs i Genie. Wyniki wszystkich kawałków możecie znaleźć poniżej (dane pochodzą z 28 lutego 5:30 i 8:30 czasu polskiego; żeby powiększyć należy kliknąć).

 

„My Voice” odniosło również sukces na międzynarodowym iTunes. Album znalazł się na pierwszym miejscu w dziesięciu krajach (Finlandia, Hong Kong, Indonezja, Makau, Malezja, Filipiny, Singapur, Tajwan, Tajlandia, Wietnam). Wszystkie wyniki z 28 lutego (godzina 19:00 czasu polskiego) możecie sprawdzić poniżej, natomiast dane na żywo znajdziecie TUTAJ.

Dzięki dużemu zainteresowaniu albumem, „My Voice” trafiło także na trzecie miejsce listy najpopularniejszych albumów iTunes z 28 lutego.

Taeyeon rozpocznie promocję krążka 3 marca w KBS Music Bank. Potem pojawi się również w sobotnim MBC Music Core i niedzielnym SBS Inkigayo

Która piosenka z nowej płyty podoba Wam się najbardziej?

 

źródło:(1)(2)(3)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.