Czasem nie potrzeba rozbudowanego podkładu muzycznego, by odczytać wszystkie zawarte w piosence historie. Tak jest także w przypadku numerów z „April, and a flower”, debiutanckiego EP Chena z EXO. Jakie przesłania niesie ze sobą ten emocjonalny album? Wszystko znajdziecie w naszym podsumowaniu!

Chen, jako pierwszy koreański członek EXO, zaprezentował niedawno fanom swój debiutancki solowy album. „April, and a flower”, które miało swoją premierę pierwszego dnia kwietnia, skupia się przede wszystkim na wokalnych zdolnościach muzyka. Na poniedziałkowej konferencji prasowej artysta przyznał, że pierwsze solowe wydawnictwo wymagało od niego dużo odwagi. Dodał, że chociaż nadal musi dużo nad tym pracować, cieszy się postawił krok na tej ścieżce kariery.

Tytułowe Beautiful Goodbye to minimalistyczna, emocjonalna ballada, na której melodię składają się jedynie dźwięki pianina. Dzięki temu słuchacz w pełni może skupić się na wokalu Chena. Mocny głos muzyka opowiada historię dojrzałej decyzji o rozstaniu. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że uczuć, jakie łączyły parę, nie da się już odzyskać. Tym samym, skupiając się na dobrych momentach związku, pozwolić, by każdy z kochanków odszedł w swoją stronę. Warto dodać, że w oryginale tytuł można przetłumaczyć wprost jako „rozstaniemy się, gdy skończy się kwiecień”. Do piosenki nagrano równie liryczny klip, który możecie sprawdzić poniżej:

Na „April, and a flower” znajdziemy w sumie sześć pozycji. Każda z nich stara się w inny sposób poruszyć serca słuchaczy. Sprawdźcie, co dokładnie przygotował dla nas Chen:

  1. (Flower) – album otwiera delikatna kompozycja stworzona przez Kim Jae Hwi, który napisał chociażby Through The Night IU. Słowa piosenki są jednak autorstwa Chena. Artysta przyznał, że chciał, by kawałek dawał słuchaczom nadzieję na lepsze jutro. Nawet jeśli dzisiaj coś idzie nie po naszej myśli, ewoluuje to w naukę na przyszłość, aby ta mogła być inna.
  2. 사월이 지나면 우리 헤어져요 (Beautiful Goodbye)
  3. 하고 싶던 (Sorry not sorry) – numer opowiada historię, której kulminację poznajemy w końcowej części utworu. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zaczyna się nawzajem krzywdzić, co w efekcie prowadzi do chęci rozstania. Przez negatywne emocje, które się w nim kumulują, mężczyzna chce być szczery i powiedzieć wszystko, co leży mu na sercu. Jednak jedyne na co sobie pozwala to krótkie „przepraszam”.
  4. 사랑의 (Love words) – piosenka stworzona w pełni przez Kenzie, jedną z głównych producentek SM Entertainment. Warto dodać, że napisała ona Love words specjalnie z myślą o Chenie. W piosence mężczyzna szczerze wyznaje, że od teraz będzie codziennie przypominał swojej ukochanej o swoich uczuciach. Nie chce by kiedykolwiek myślała, że jest samotna.
  5. 먼저 있을게 (I`ll be there) – „czasem rozstanie jest nieuniknione”, to odpowiedź na wszystkie pytania, które może postawić przed nami I’ll be there. Główny bohater piosenki żałuje, że musi pożegnać się ze swoją ukochaną, więc prosi ją, by został w jej pamięci jako wesołe wspomnienie. Chociaż jego serce łamie się na samą myśl o opuszczeniu jej, wie, że musi tak postąpić.
  6. 그리다 (Portrait of you) – piosenkę napisali ci sami kompozytorzy, którzy stoją za Miracles in December. Numer krąży wokół wspomnienia ukochanej i tęsknoty. W pewien sposób wyraża to także tytuł utworu. Chen stwierdził, że może być on grą słów poprzez podobieństwo fraz „narysować Cię” (kr. 그리다, neol geu-ri-da) oraz „tęsknić za Tobą” (kr. 그리워하다, neol geu-ri-wo-ha-da).

Debiutanckie solowe kawałki Chena bardzo dobrze przyjęły się zarówno w Korei, jak i na świecie. W koreańskich rankingach najlepiej wypadło tytułowe Beautiful Goodbye, które niedługo po premierze wspięło się na najwyższe pozycje czterech list: Melon, Genie, Bugs i Naver. Na Soribada piosenka była druga. Z utworów „ze strony B” prym wiódł pierwszy numer EP, Flower. Poniżej znajdziecie wyniki z 1 kwietnia z 12:30 i 16:30 czasu polskiego:

Ogrom dobrych wyników prezentują natomiast te ze światowych list iTunes. „April, and a flower” wskoczyło na szczyt list w ponad 30 krajach. Zainteresowanie krążkiem widać też na notowaniu realtime, gdzie był 10., oraz w dziennym podsumowaniu najpopularniejszych albumów. Tam EP może pochwalić się drugim miejscem. Szczegółowe dane sprawdzicie poniżej:

Pierwszy comeback stage wokalisty mogliśmy obejrzeć w piątkowym KBS Music Bank. Dzień później wystąpił także w MBC Music Core:

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Chena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.