Wspólny utwór Tigera JK i lidera BTS podbił muzyczne rankingi w ponad 15 krajach. Co warto wiedzieć o piosence?

Timeless to kawałek, który znajdziemy na pierwszej części ostatniej płyty Drunken Tiger. W piosence usłyszymy także RM z BTS. Numer, jak wskazuje tytuł, porusza tematykę ponadczasowości muzyki. Chociaż „Drunken Tiger X: Rebirth of Tiger JK” to ostatni krążek rapera pod tym imieniem, jego twórczość zostanie na scenie muzycznej na zawsze. Całość dopełnia prosta, hip-hopowa melodia z charakterystycznymi scratchami (efekt dźwiękowy otrzymywany przez didżejów poprzez ręczne obracanie winylowej płyty w przód i w tył na talerzu gramofonu – przyp.red.).

Co ciekawe, podczas środowej konferencji prasowej, Tiger JK odniósł się do kolaboracji z RM i do ogólnego postrzegania idoli-raperów. „Kiedy pierwszy raz o nim usłyszałem, miałem uprzedzenia. Ale po wspólnej rozmowie o muzyce, zdałem sobie sprawę, że RM ma własny styl i wie, jak przekazywać swoje historie”, przyznała legenda koreańskiej sceny hip-hopowej. „Nastawienie RM do muzyki, sposób w jaki pisze teksty i rozumie piosenki przypomina mi samego siebie za czasów raperskiego podziemia. Jest szczery, pełen pasji i, co najważniejsze, utalentowany”, dodał muzyk. Zdradził także, że lider BTS był pierwszym artystą, którego poprosił o współpracę nad „Rebirth of Tiger JK”. Poniżej możecie sprawdzić specjalne lyric video do Timeless.

Piosenka obu artystów szybko zaczęła wspinać się na notowaniach iTunes na całym świecie. W rezultacie, Timeless znalazło się na szczycie list w 18 krajach, w tym w Polsce. Numer wskoczył też do TOP10 w ponad 40 lokalizacjach, co zapewniło kawałkowi trzecie miejsce w dziennym podsumowaniu najpopularniejszych światowych utworów na iTunes. Poniżej prezentujemy wam wyniki piosenki z 15 listopada z godziny 10:00 czasu polskiego.

Drunken Tiger zadebiutowało w 1999 jako duet, składający się z Tigera JK i DJ Shine. Drugi z wymienionych artystów odszedł z grupy w 2005, jednak raper nadal wydawał muzykę pod tą nazwą. Po dziewięciu latach od ostatniego krążka, „Feel Hood Muzik: The 8th Wonder”, muzyk postanowił przedstawić finalny album pod imieniem Drunken Tiger. Na najnowszym krążku, wydanym w formie dwóch płyt CD, znajdziemy łącznie 30 kawałków. Oprócz RM wśród zaproszonych do kolaboracji usłyszymy chociażby żonę Tigera, Yoonmirae, HAHA, SUPERBEE, Dok2, Jiwona z SECHSKIES, Vernona z SEVENTEEN czy Defconna.

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.