Boysband wydał czwarty mini-album w swojej karierze.

Młody zespół pokazał się tym razem z zupełnie innej strony. Do tej pory większość promocyjnych kawałków posiadała żywą melodię, a same piosenki były wesołe i utrzymane w prostym do sklasyfikowania gatunku pop. Album „Al1”, wydany 22 maja, ma być dowodem na to, że SEVENTEEN poradzi sobie także z innymi rodzajami muzyki. Jest to też, jak to nazwali sami członkowie grupy, pierwszy rozdział ich projektu na rok 2017, co pokazali już przy pierwszych zapowiedziach krążka. Całą promocję mogliście śledzić na naszej stronie TUTAJ.

Tytułowym utworem „Al1” został Don’t Wanna Cry. Kawałek posiada bardzo subtelną linię melodyczną, która buduje napięcie przed każdym refrenem. Warto też zauważyć, że znajduje się tutaj mniej rapu, a osoby odpowiedzialne za niego mają możliwość pokazania swoich zdolności wokalnych. Teledysk był kręcony w Los Angeles, w USA. Zdjęcia z planu filmowego możecie zobaczyć TUTAJ.

Cała płyta utrzymana jest w jednolitym stylu EDM. Składa się z 8 pozycji, z czego dwie z nich, zremasterowane Check-In oraz WHO, znajdują się jedynie na fizycznej wersji. Zobaczcie tracklistę poniżej:

  1. 울고 싶지 않아 (Don’t Wanna Cry)
  2. 입버릇 (Habit) – piosenka śpiewana jest przez unit wokalistów SEVENTEEN. Ballada wyróżnia się delikatną grą gitary elektrycznej połączoną z dźwiękami syntezatora.
  3. IF I – w tym utworze EDM wykazać mogli się raperzy zespołu. W tekście kierują swoje słowa do ukochanej i wiele gdybają, „co by było, jeśli”.
  4. Swimming Fool – usłyszymy w niej unit tancerzy zespołu, chociaż najwięcej śpiewa tutaj lider podgrupy, Hoshi. Z całej płyty to ten numer jest najbardziej nastawiony na klubową zabawę. Raperska zwrotka Dino przełamuje utwór w połowie jego trwania, przez co nie jest monotonny.
  5. MY I – cała piosenka śpiewana jest Jun’a i The8, czyli członków SEVENTEEN pochodzących z Chin. Praktycznie tylko dwa instrumenty zwracają na siebie uwagę, wprowadzają bardzo relaksującą atmosferę i nie nudzą słuchacza.
  6. Crazy in Love – ostatnia piosenka z „Al1” dostępna online. Z porównaniu z resztą kompozycji na płycie, najbardziej przypomina poprzednie piosenki SEVENTEEN. Jednocześnie wciąż dużo czerpie z nowego kierunku muzycznego EDM, jaki obrał zespół. To z tym kawałkiem, oprócz Don’t Wanna Cry, promuje się grupa.
  7. WHO
  8. Check-In (Remastering)

Na rankingach muzycznych znalazł się cały album na różnych pozycjach. Don’t Wanna Cry zajęło 3 miejsce na Genie, a 2 na Bugs. Kilka godzin później, o 2:30 KST, tytułowy kawałek dotarł nawet na pierwsze miejsce na Naver. Na listach iTunes „Al1” było popularne w wielu krajach, między innymi w Szwecji, Japonii i Tajlandii. Za to w ogólnych wynikach iTunes z dna 22 maja SEVENTEEN znaleźli się na 6 miejscu. Zobaczcie wszystkie wyniki poniżej:

 

SEVENTEEN opublikowali również zakulisowe wideo z sesji zdjęciowej do photobooka. Klip oznaczony jest jako „część 1”, więc możemy się spodziewać ich więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.