“Early Flowering” pokazuje zupełnie inne kolory HOTSHOT od tych, które znaliśmy dotychczas. Bardziej stonowane brzmienia i teksty ujawniają muzyczną dojrzałość zespołu. Co warto wiedzieć o najnowszym mini-albumie grupy? 

HOTSHOT wróciło z nowym materiałem po ponad rocznej nieobecności na scenie muzycznej. Ostatni singiel boysbandu, Jelly, usłyszeliśmy bowiem w wakacje 2017 roku. Od tamtego czasu zespół miał przerwę, a jego członkowie zajmowali się indywidualnymi aktywnościami. Taehyun został członkiem tymczasowej grupy JBJ, której kontrakty zakończyły się w kwietniu tego roku. Hojung i Timoteo wzięli udział w programie The Unit, w wyniku którego maknae zespołu dołączył do UNB. Drugi mini-album w karierze HOTSHOT, „Early Flowering”, ukazał się 15 listopada. Jest to najprawdopodobniej ostatni comeback boysbandu w pięcioosobowym składzie. Wokal grupy, Sungwoon, jest aktualnie członkiem Wanna One, które kończy swoją działalność w grudniu 2018 roku.

Lider HOTSHOT, Junhyuk, stworzył tytułowy kawałek płyty, I Hate You, z pomocą ekipy VENDORS. Spokojna, liryczna piosenka wyraża uczucia mężczyzny po rozstaniu. Nie potrafi poradzić sobie on z pożegnaniem z ukochaną i chociaż mówi, że jej nienawidzi, nie jest to do końca prawdą. Zrobiłby wszystko, by jeszcze kiedyś się z nią spotkać i bardzo za nią tęskni.

Co jeszcze usłyszeliśmy na “Early Flowering”?

  1. Print – krążek otwiera energiczne połączenie tropical house i moombahtonu, a za jego kompozycję odpowiadają Cha Cha Malone oraz Casper. Utwór opowiada o kobiecie, która wypełniła swoją obecnością cały świat mężczyzny. Zrobiła to na tyle, że ten nie potrafi wymazać jej ze swoich myśli. Tekst utworu napisali wspólnie Junhyuk, Yoonsan oraz Moon Sulli, która stworzyła wcześniej Chewing Gum NCT DREAM czy Synchronise z najnowszego albumu Infinite.
  2. 니가 (I Hate You)
  3. Paradise – kolejny tekst na płycie autorstwa Moon Sulli. Słowa mówią o poszukiwaniu tytułowego raju, który istnieje jedynie w snach bohatera. Bas 808 i charakterystyczne dźwięki syntezatora nadają piosence tajemniczego, nieco mrocznego charakteru.
  4. Better – dźwięki gitary akustycznej i perkusji oraz charakterystyczny dźwięk pstrykania palcami oddają wesoły klimat piosenki. Jej kompozycja zaskakuje jednak zmiennością i w refrenie nabiera ona zupełnie innych kolorów, które dopełnia gitara elektryczna i bas. Moon Sulli połączyła siły z Yoonsanem, by stworzyć urocze wyznanie mężczyzny. Ten bez ogródek mówi swojej ukochanej, że dzięki niej staje się lepszy i chce spędzić z nią całe życie.
  5. Body Talks – najbardziej taneczna pozycja na płycie. Elektroniczne brzmienia z domieszką moombahtonu zachęcają do ruszenia się z miejsca. W tym nieco sugestywnym i zmysłowym numerze mężczyzna przyznaje, że kocha mowę ciała swojej partnerki.

Chłopcy rozpoczęli już promocję najnowszego singla w programach muzycznych. Poniżej obejrzycie jeden z występów z I Hate You z KBS Music Bank. Oprócz tego HOTSHOT podzieliło się instrukcją fanchantów [TUTAJ], nagraniem zza kulis kręcenia teledysku [TUTAJ] oraz klipem z planu zdjęciowego do albumu [TUTAJ]. 

Portal Genie zabrał nas także za kulisy nagrań wideoklipu do I Hate You. Galerię znajdziecie poniżej:

 

źródło zdjęcia: Naver Music
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.