Kolejna piosenka TWICE pewnie weszła na koreańskie rankingi muzyczne. Chociaż to nie pierwszy comeback grupy, jest to ich debiut w letnim koncepcie. I – tak jak w poprzednich wydawnictwach – nie zabrakło chwytających melodii i zapadających w pamięć tekstów.

Obecnie wiele grup ogłosiło wydawnictwa dopasowane do obecnie panującego lata. Nic dziwnego, że TWICE także postanowiły dołączyć do wakacyjnej gorączki comebacków. „Summer Nights” jest rozszerzeniem „What Is Love?”, które zostało wydane dokładnie trzy miesiące wcześniej, 9 kwietnia. O poprzedniej płycie mogliście przeczytać na naszej stronie, TUTAJ

Klip do Dance The Night Away pokazuje losy członkiń TWICE, które ocean wyrzucił na brzeg bezludnej wyspy. Nie jest to ani trochę przygnębiająca sytuacja, ponieważ dziewczyny szybko znajdują rozwiązanie problemów i starają się jak najlepiej wykorzystać swój czas bez cywilizacji. Szybko budują schronienie i korzystają ze wszystkich możliwych zasobów, zarówno z własnych bagaży, jak i tego, co oferuje wyspa. W rezultacie przygotowują dla siebie imprezę, gdzie tańczą całą noc. Najbardziej chwytliwa część piosenki, czyli refren, składa się z tytułowego zdania Let’s dance the night away (ang. przetańczmy całą noc), któremu towarzyszy mocny bas i energiczne trąbki. Warto także zauważyć, że choreografia ma w sobie dużo więcej energii, niż w pozostałych utworach TWICE.

Na „Summer Nights”, oprócz Dance The Night Away, znajdziemy jeszcze dwie nowe pozycje. CHILLAX mocno utrzymuje się w tropikalnym nastroju poprzez dodanie marimby do popowej melodii, z której znane jest TWICE. Dziewczęta namawiają w niej do przesunięcia wszystkich swoich obowiązków na kolejny dzień, aby uzyskany czas poświęcić na relaks. Drugim utworem jest Shot thru the heart. Jest to pierwsza piosenka, do której tekst napisały japońskie członkinie grupy: Momo, Mina oraz Sana. Taneczna kompozycja utrzymuje przez cały czas jednolity beat, który kontrastuje z delikatnym śpiewem wokalistek. Szczególnie na uwagę zasługuje tutaj Mina i jej barwa głosu. W tekście dziewczyna pragnie uwagi swojej chłopaka, który jej się podoba. Jednak ten uparcie ma serce zimne jak lód.

Zaraz po wydaniu albumu, tytułowa piosenka „Summer Nights” bardzo szybko znalazła się na wszystkich pierwszych miejscach w koreańskich rankingach muzycznych. Pierwszy all-kill odnotowano 2,5 godziny po premierze, o 20:30 KST. Później wyniki zmieniały się w zależności od pory dnia w Korei. Obecnie Dance The Night Away zajmuje pierwszą pozycję na ogólnej liście iChart, którą możecie zobaczyć tutaj. Poniżej prezentujemy rankingi z godziny 19:30 KST i 20:30 KST 9 lipca.

Płyta osiągnęła również dobre miejsca na listach iTunes. „Summer Nights”  zajęło pierwsze lokaty w Hong Kongu, Indonezji, Malezji, Filipinach, Singapurze, Tajwanie i Tajlandii. Tytułowy numer znalazł się na szczycie rankingów w Kambodży, Hong Kongu, Indonezji, Filipinach, Singapurze, Szwecji, Tajwanie i Tajlandii.

TWICE wydało także już dwa wideo dance practice. Pierwsze z nich nagrane jest w studiu, gdzie dziewczyny tańczyły podczas nocnej imprezy, a drugie mieści się w nowej sali treningowej JYP Entertainment.

W piątek 13 lipca odbył się także pierwszy comeback stage w KBS Music Bank. TWICE zaprezentowało w programie swój tytułowy utwór. Zobaczcie go poniżej:

Dodatkowo, na StarCast Naver znajduje się zakulisowa galeria zdjęć z tworzenia photobooka do wakacyjnego albumu. Wszystkie zdjęcia dostępne są poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube TWICE
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.