W najnowszym tytułowym singlu dziewczęta z TWICE poszukują odpowiedzi na proste, a zarazem skomplikowane pytanie – czym jest miłość?

Piąty mini-album TWICE jest kolejnym sukcesem w karierze girlsbandu. Krążek zadebiutował 9 kwietnia i od tamtej pory utrzymuje się na wysokich miejscach w rankingach muzycznych. Znajdziemy na nim interesujące pozycje, a przy kilku z nich pracowały niektóre członkinie grupy. Promocyjną piosenką zostało What Is Love?, skomponowane przez założyciela JYP Entertainment, J.Y. Park „The Asiansoul”.

What Is Love? sięgnęło po motyw, który jest bliski prawie każdemu sercu – filmowe blockbustery. Nawiązań do popularnych produkcji jest wiele, więc wszyscy mogą znaleźć swój ulubiony fragment:

Nayeon zagrała tytułową postać z disnejowskiego „Pamiętnika Księżniczki”. Warto wspomnieć, że sama autorka książki zauważyła i pochwaliła teledysk na swoim Twitterze. Jeongyeon oraz Sana odtworzyły jedną z najsłynniejszych scen z „Uwierz w ducha” z Demi Moore i Patrickiem Swayze. Dahyun nałożyła słuchawki Minie podczas szkolnej imprezy jak bohaterowie francuskiego „La Boum”. W nawiązaniu do „Pulp Fiction” zobaczyliśmy Sanę jako Umę Thurman tańczącą z Johnem Travoltą, tutaj Tzuyu. W kolejnym motywie maknae zespołu została Julią, która spotkała swojego Romeo, czyli Jeongyeon, przy akwarium. To ukłon w stronę filmu z 1996 roku z Leonardo DiCaprio. Kolejną produkcją wziętą pod lupę jest „List Miłosny” z 1995 roku, który był pierwszym japońskim filmem granym w koreańskich kinach po II Wojnie Światowej. Główną kobiecą rolę otrzymała tutaj Jihyo, a jej obiektem zainteresowań została Jeongyeon. Momo oraz Tzuyu zmarnowały razem noc jak Emma Stone oraz Ryan Gossling w „La La Land”. Ostatnim nawiązaniem jest „Leon Zawodowiec” z Chaeyoung jako nastoletnią Natalie Portman i Dahyun jako Jean Reno. Oprócz tego w klipie znalazł się jeden blok reklamowy z Dahyun polecającą nam soczewki kontaktowe i trio Na Dub Chaeng z ich singlem SEE.

Użycie popularnych filmów jest nieprzypadkowe, ponieważ pomiędzy scenami nawiązującymi do nich widzimy zespół przed telewizorem. Dziewczęta niewinnie rozmarzają o miłości z telewizji i książek. Cały czas zadają pytanie: czym jest miłość? I kolejne, jeszcze ważniejsze: kiedy one ją poczują?

Album „What Is Love?” tworzy sześć piosenek wraz z tytułowym numerem o tym samym tytule. Tak jak przy wcześniejszych płytach, niektóre członkinie zespołu miały udział w tworzeniu krążka. Jak przedstawiają się utwory „ze strony B”?

  1. What Is Love?
  2. SWEET TALKER – słowa do piosenki napisały Jeongyeon oraz Chaeyoung. Bardzo charakterystyczny jest tutaj głos Sany w kluczowych momentach kompozycji. Jest to energiczny popowy numer z mocnymi, jak na grupę, partiami rapu. Opowiada o mężczyźnie, który poprzez słodkie słówka stara się uwieść dziewczynę.
  3. HO! – popowy utwór posiada wiele elementów swing, a momentami brzmi nawet jak rock&rollowy eksperyment w stylu TWICE. Autorką słów numeru jest Jihyo. Liderka girlsbandu wspomniała, że zainspirowała się What Is Love?. Potraktowała HO! jako kontynuację historii. Usłyszymy w niej zachwyt i energię dziewczyny, która zmierza na swoją pierwszą randkę.
  4. DEJAVU – piosenka nie posiada wolniejszej partii, jaką ma większość k-popowych kompozycji. Zamiast tego zaskakuje nas nagła zmiana rytmu, co można nazwać kolokwialnie dropem. Dziewczęta śpiewają tutaj o dziwnej sytuacji, kiedy spotykają kogoś ze swoich snów i czują deja vu.
  5. SAY YES – cyfrową wersję mini-albumu zamyka najwolniejsza pozycja. Ballada opowiada o uczuciach zakochanej dziewczyny. Zdaje sobie ona sprawę, jak bardzo podoba jej się chłopak i w zupełnie niewinny sposób pragnie o tym mu powiedzieć. Z ogromną nadzieją w sercu oczekuje, że jej druga połówka zgodzi się, aby byli razem.
  6. Stuck – utwór znajduje się jedynie na fizycznej wersji albumu. Tekst piosenki mówi o przywiązaniu, jakie dziewczyna czuje do chłopaka, w którym się podkochuje. Nie ważne, co robi i gdzie jest, cały czas brakuje jej ukochanego i ciągle o nim myśli.

„What Is Love?” zostało dobrze przyjęte zarówno na koreańskich, jak i światowych rankingach. W rodzimym kraju TWICE, What Is Love? osiągnęło cztery pierwsze miejsca 1,5 godziny po premierze. Reszta albumu także pojawiła się na listach, jednak nie na długo. Fani skupili się na streamowaniu tytułowego utworu. Godzinę później, o 20:30 KST, odnotował on all-kill. Dzień później What Is Love? zajęło pierwsze miejsca na dziennych listach wszystkich koreańskich rankingów. Dziewczętom niewiele brakowało także do statusu perfect all-kill. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej (dane pochodzą z: 9 kwietnia z 12:30 i 13:30 czasu polskiego; 10 kwietnia z 11:30 czasu polskiego i 12 kwietnia z 7:30 czasu polskiego).

 

Na iTunes TWICE także może pochwalić się dobrym wynikiem. Album „What Is Love?” znalazł się na szczycie rankingów w 15 krajach. W dziennym zestawieniu z 9 kwietnia zajął 28. miejsce, a dzień później 18. (dane pochodzą z 10 kwietnia z 11:00 czasu polskiego).

 

Pierwszy comeback stage TWICE odbył się w programie Mnet M!Countdown. Dziewczęta wystąpiły z tytułowym What Is Love? oraz balladą SAY YES. Kanał M2 opublikował także wideo z pełną choreografią tytułowego numeru. Znajdziecie go pod tym adresem.

Jak przy każdym comebacku, tym razem TWICE także opublikowało zakulisową galerię zdjęć na portalu Naver StarCast. Powstało również wideo z sesji zdjęciowej do photobooka, które jest dostępne na V LIVE. To wszystko znajdziecie również poniżej:

 

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube TWICE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.