Każdy z nas miewa nieraz wątpliwości, nawet osoby, które emanują pewnością siebie. Na swoim najnowszym albumie GOT7 otwiera się przed fanami i pokazuje nowe oblicze. Płyta krąży pomiędzy „jasnymi i ciemnymi” momentami w życiu, dając słuchaczom szansę na utożsamienie się z teksami. 

GOT7 zakończyło zeszły rok specjalnym prezentem dla fanów, krążkiem „Present: YOU & ME”. W marcu zadebiutował natomiast drugi sub-unit zespołu, Jus2 z mini-albumem „FOCUS”. Teraz zespół jest już na ostatniej prostej przed rozpoczęciem swojej światowej trasy koncertowej „Keep Spinning”, podczas której odwiedzi kraje w Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Europie oraz Australii. Jeszcze przed oficjalnym, czerwcowym startem tournée, boysband wydał 20 maja nowe EP. „Spinning Top: Between Security & Insecurity” porusza temat wątpliwości dotyczących przyszłości i relacji. Utwory lawirują właśnie pomiędzy „pewnością i niepewnością”, pokazując się słuchaczom GOT7 od zupełniej innej strony. Dzięki temu każdy może utożsamić się z utworami na krążku.

Promocyjny singiel płyty, Eclipse, napisali wspólnie lider GOT7, JB, ekipa z 220VOLT oraz głowa JYP Entertainment, J.Y. Park. Utwór ma przejmujące, dosyć dramatyczne brzmienie zbudowane na dźwiękach future bass. Klimat numeru pogłębiają emocjonalne wokale członków zespołu. Tytułowe zaćmienie odnosi się do momentu niepewności i poczucia braku stabilności bohatera piosenki. Boi się, że przez swoje wątpliwości, nie będzie w stanie być wsparciem dla swojej ukochanej. Obiecuje jej jednak, że dla niej wygra walkę sam ze sobą. Jego wybranka jest bowiem światłem, które go do tego zaprowadzi. Po taneczną wersję singla zajrzyjcie TUTAJ.

Jak prezentuje się lista utworów ze „Spinning Top: Between Security & Insecurity”?

  1. – płytę otwiera numer współtworzony przez maknae grupy, Yugyeoma. Jest on fuzją popu oraz R&B. Wokale GOT7 i jego brzmienie idealnie wprowadzają słuchacza w klimat całej płyty. Emocjonalne słowa utworu poruszają temat niepewności, strachu i powątpiewań w siebie, swoje możliwości i przyszłość.
  2. Eclipse
  3. (The End) – Jinyoung stworzył dosyć spokojną, popową piosenkę. Numer opowiada o tytułowym „końcu” związku. Mężczyzna stara się pogodzić się z pożegnaniem z dnia na dzień. Dopiero teraz zdał sobie sprawę, że łączyła go z ukochaną prawdziwa miłość.
  4. Time Out – każdy z nas potrzebuje czasem odpoczynku, wyłączenia myśli i włączenia „trybu samolotowego”. Youngjae jest współautorem tego lekkiego, dosyć zaskakującego swoim rytmem utworu. Jego bohater zdecydowanie wyznaje, że chce na moment pozbyć się zmartwień i pragnie po prostu chwili spokoju.
  5. 믿어줄래 (Believe) – w tym utworze głosy członków zespołu są nieco zniekształcone, poprzez nałożenie na nie efektu syntezatora. Nadaje to  kawałkowi charakterystycznego brzmienia. Jest to spokojna kompozycja. Tekst, autorstwa BamBama, jest prośbą mężczyzny do kobiety. Chce, by dziewczyna mu zaufała i pokochała go, mimo wad oraz problemów. Obiecuje jej w zamian swoją miłość i wsparcie.
  6. Page – w tej piosence JB zawarł swoje osobiste przemyślenia i historie – jest ona zainspirowana jego pamiętnikami. Jak wyjawił Apple Music: „Czasem, może raz czy dwa razy w roku, czytam je i przypominam sobie o konkretnych momentach i emocjach. Inspiracja dla tej piosenki pochodzi właśnie z tego procesu”.

Chłopcy częstują fanów wieloma różnymi wersjami dance practice do Eclipse. Do tej pory zobaczyliśmy to wideo w trzech różnych odsłonach: wyreżyserowanej przez Jacksona [KLIK], ze zmienionymi pozycjami [KLIK] oraz klasyczne:

Promocja singla w programach muzycznych trwa w najlepsze. Poniżej obejrzycie comebackowy występ chłopców z Mnet M!Countdown:

„Spinning Top” podbiło serca fanów na całym świecie. Krążek wskoczył na pierwsze miejsca zestawień iTunes w przynajmniej 17 krajach. W Polsce najwyżej wzbił się na drugą pozycję. Wyniki zagwarantowały płycie szczyt listy najpopularniejszych albumów na świecie z dnia 20 maja. (wyniki pochodzą z 20 maja, 23:00 polskiego czasu) By powiększyć, kliknij w obrazek:

Spinning Top iTunes

Premiera płyty obiła się także echem w koreańskich rankingach. Półtorej godziny po premierze, Eclipse zajmowało dwie „jedynki”: na Mnet oraz Soribada. Więcej szczegółów zobaczycie poniżej:

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.