Zespół wziął udział w gali wręczenia najważniejszych nagród muzycznych na świecie. Album Bangtanów nie zdobył statuetki w kategorii Best Package, jednak artyści pojawili się na scenie, by odczytać zwycięzcę najlepszego krążka R&B.

Najlepszym fizycznym wydaniem krążka okazało się być “Masseducation” St. Vincent. Za design płyty nagrodzony został Willo Perron. Jak zauważa jednak magazyn Billboard, pomimo przegranej, “Love Yourself: Tear” było pierwszym koreańskim albumem zauważonym w jakiejkolwiek kategorii przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. O tę samą statuetkę, oprócz boysbandu i zwycięzcy, rywalizowały również: „Be the Cowboy” Mitski, „The Offering” the Chairman oraz “Well Kept Thing” Foxhole.

BTS pojawiło się jednak na scenie podczas ceremonii wręczenia nagród. Zespół ogłosił zwycięzcę w kategorii Najlepszy Album R&B. Wygranym okazała się H.E.R. i krążek “H.E.R.”. Gdy chłopcy pojawili się na scenie, RM powiedział: “Dorastając w Korei Południowej, zawsze marzyliśmy o tym, by stanąć na scenie Grammy. Bardzo dziękujemy naszym fanom za sprawienie, że ten sen stał się prawdą. Pojawimy się tu ponownie”. Poniżej możecie sprawdzić moment odczytania wyników oraz kilka zdjęć:

Na czerwonym dywanie muzycy pojawili się w czarnych smokingach od dwóch koreańskich projektantów. W rozmowach z dziennikarzami, artyści przyznali, że są bardzo podekscytowani możliwością uczestniczenia w najważniejszej nocy dla muzyki w ciągu roku. “To sen”, podsumował RM w wywiadzie dla EW, “nadal nie możemy w to uwierzyć”. Zespół zdradził także, że pracuje nad nowymi kawałkami. Poniżej znajdziecie kilka tweetów z wideo i zdjęciami:

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Entertainment Tonight

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.