Lauv zaprosił BTS do współpracy, w wyniku której powstał emocjonalny numer Who. Utwór podbił serca słuchaczy na całym świecie. Co warto o nim wiedzieć?

Debiutancki album Lauv, „~how i’m feeling~”, ukazał się 6 marca. Wśród 21 piosenek na krążku znalazła się wyjątkowa perełka dla fanów k-popu. W Who, zajmującym 13. pozycję na płycie, usłyszymy dwa znajome głosy – Jimina oraz Jungkooka z BTS. Wśród autorów piosenki, oprócz solisty, figurują także Dallas K, Zaylee Kelman oraz członkowie zespołu Why Don’t We – Corbyn Besson, Jonah Marais i Daniel Seavey. Muzyk przyznał, że sam pokazał Bangtanom demo utworu, które im się spodobało. Potem boysband uzupełnił go swoimi uwagami oraz wokalami i finalnie powstało Who. Jest to druga w karierze zespołu kompozycja nagrana w pełni w języku angielskim. Pierwszą było bowiem Waste It On Me stworzone we współpracy ze Stevem Aoki w 2018 roku. Jest to także drugi raz, kiedy usłyszeliśmy BTS i Lauv we wspólnym kawałku – w październiku 2019 roku wydany został oficjalny remiks Make It Right, gdzie solista zaśpiewał swoje autorskie wersy. 

Emocjonalne Who zbudowane jest na pytaniu „Who are you?” (ang. „Kim jesteś?”), które mężczyzna kieruje do swojej partnerki. Czuje się zagubiony i nie wie, co myśleć. Zdaje sobie sprawę, że dziewczyna nie jest już tą samą osobą, w której ten się kiedyś zakochał. Para oddala się od siebie, a bohater utworu dochodzi do wniosku, że jego ukochana nie jest jednak „tą jedyną”. Kompozycja jest dosyć minimalistyczna, muzyka tworzy w niej tylko fundament i daje wokalom zbudować cały nastrój. Swoim klimatem świetnie wpasowuje się także w dyskografię BTS. 


Numer trafił na pierwsze miejsca iTunes w ponad 40 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Nam udało się uchwycić moment z prawie 30 „jedynkami”. Ponadto Who znalazło się na szczycie dziennego zestawienia najpopularniejszych utworów na iTunes z 6 marca.

Jak podoba Wam się Who?

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Lauv
źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.