BTS jaki pierwszy koreański zespół w historii zdobył tytuł Artysty Roku na American Music Awards. Boysband zwyciężył także w dwóch innych kategoriach.

Podczas gali w Los Angeles ujawniono, kto otrzymał tegoroczne wyróżnienia American Music Awards. Bangtani okazali się najlepsi w trzech kategoriach, w tym Artysty Roku, jako pierwszy zespół w historii k-popu. Tym samym zespół pokonał w starciu o statuetkę Arianę Grande, Drake’a, Olivię Rodrigo, Taylor Swift i The Weeknd.

Muzycy mogą pochwalić się także zwycięstwem w kategoriach: Ulubiony Popowy Duet/Grupa oraz Ulubiona Piosenka z numerem Butter. Oznacza to,  że zespół w pełni wykorzystał swoje tegoroczne nominacje.

Podczas odbierania statuetek, Bangtani nie kryli swojej radości. Za wszystkie dziękowali przede wszystkim ARMY, bez których nie byliby w tym miejscu, w którym są. Kulminacyjnym momentem było wygranie przez zespół nagrody dla Artysty Roku.

Na wstępie RM przyznał, że zapomniał, co miał powiedzieć, jednak podziękował AMAs za możliwość dzielenia sceny z innymi wspaniałymi artystami i wyznał, że jest zdenerwowany. Po chwili wygłosił jednak resztę swojego przemówienia: „Cztery lata temu daliśmy pierwszy telewizyjny występ na scenie AMAs, było to DNA, byliśmy wtedy zbyt podekscytowani i zdenerwowani. Od tamtego czasu przebyliśmy długą i niesamowitą podróż, ale nikt nigdy nie podstawiłby na to, że będziemy tu stać odbierając tę nagrodę – z wyjątkiem Was, ARMY. Siedmiu chłopaków z Korei, których połączyła miłość do muzyki. Spotkaliśmy się z miłością i wsparciem od ARMY z całego świata. To wszystko jest cudem. Poważnie, nigdy nie uznamy tego za coś oczywistego. Bardzo Wam dziękujemy. Kochamy Was wszystkich, chcemy oddać ten zaszczyt właśnie Wam. Dziękujemy HYBE, dziękujemy całej ekipie, wszystkim.”

Suga dał krótką przemowę po koreańsku: „Zadebiutowaliśmy w amerykańskiej telewizji cztery lata tem na AMAs i nie sądziłem, że będziemy w stanie otrzymać nagrodę dla Artysty Roku. Myślę, że to wszystko dzięki ARMY, dziękuję ARMY!”. Potem odezwał się maknae zespołu, Jungkook: „Chcieliśmy po prostu uszczęśliwić ludzi naszą muzyką. Wierzymy, że ta nagroda otwiera nasz nowy rozdział. W ciągu ostatnich lat nauczyliśmy się, że każda chwila jest cenna. Dlatego w 2022 roku chcemy skupić się na…” i przerwał, a Jin zabawnie odsunął go od mikrofonu, który przejął V. „Jestem głęboko poruszony tą nagrodą”, powiedział wokalista. „Doceniam Waszą miłość. Dziękuję ARMY, dziękuję AMAs. Dziękujemy, we purple you!”

Grupa wystąpiła także na scenie. Wykonali nominowane Butter oraz My Universe wraz z Coldplay.

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.