“Brother Act.” to drugi w karierze zespołu pełen album. Grupa zabiera nas w podroż po różnych gatunkach muzycznych. Co powinniście wiedzieć o najnowszym wydawnictwie BTOB?

Tytułowym utworem zostało 그리워하다 (Missing You). Jest to spokojna, nieco melancholijna ballada. Opowiada ona o tęsknocie za ukochaną. Idealnie wpisuje się w jesienny nastrój. Sam teledysk pokazał, że zespół przeszedł długą drogę i zaczął dojrzewać artystycznie. 

 

Na “Brother Act.” znajdziemy 12 pozycji. Więcej o każdej z piosenek możecie przeczytać poniżej:

 1. Prelude : 하루 – krótki, bo zaledwie minutowy utwór, idealnie ukazuje możliwości pianina. Zespół zrezygnował z jakichkolwiek słów i skupił się na linii melodyjnej.
 2.  그리워하다 (Missing You)
 3. My Lady – typowo radiowa, nieco popowa ballada. Pomimo tego, zwraca uwagę słuchacza dzięki wprowadzeniu do refrenu, który przełamuje schemat spokojnego utworu.
 4. 새빨간 거짓말 (Red Lie) – opowiada o kłamstwach i niedopowiedzeniach między ludźmi. Sam utwór utrzymany jest nieco w klimacie tropical house.
 5. 신바람 (Blow Up) – kawałek idealny na imprezę. Udowadnia, że zespół dobrze radzi sobie w wielu gatunkach – nie tylko balladach. 
 6. Interlude : Brother Act. – opowiada historię zainspirowaną filmem “Sister Act.” Spełnia rolę przerywnika w historii, którą chce nam opowiedzieć zespół. 
 7. 나나나 (Nanana) – kolejna ballada, która ukazuje możliwości wokalne boysbandu. Słowa mówią o chęci wyruszenia w podróż i doświadczenia nowych rzeczy w życiu.
 8. 꿈에 (Dream) – jak mówi tytuł, utwór skupia swoją uwagę wokół marzeń. BTOB przekonuje nas, że nie są one tak daleko, jak sądzimy. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę, by ich dosięgnąć. Kompozycja jest utrzymana w spokojnym klimacie. 
 9. Guitar (Stroke of Love) – bardziej popowa propozycja. Opowiada ona o miłości do kobiety. Na tle reszty wydawnictwa, wyróżnia się większą ilością gitarowych brzmień.
 10. 이별을 만나다 (Meeting Farewell) – zabiera nas w podróż po emocjach związanych z rozstaniem. 
 11. Fly Away – kawałek utrzymany w klimacie R&B z domieszką delikatnych dźwięków w stylu electro. 
 12. Finale: 우리들의 콘서트 (Our Concet) – utwór zamyka drugie LP zespołu. Kawałek ma za zadanie pokazać nieco możliwości wokalnych boysbandu. 

 

“Brother Act.”, dobrze radziło sobie na koreańskich listach przebojów takich jak Genie, Bugs czy Soribada. Poza notowaniem z ostatniego wymienionego serwisu, album w dniu premiery (ok. godziny 12:30 czasu polskiego) znajdował się na 3 miejscu powyżej wspomnianych portali.

 

Na zestawieniu iTunes, “Brother Act.” pojawiło się na podium w Makau. Prócz tego album zajął 8. miejsce w Singapurze oraz 10. w Indonezji. 

 

Jak podoba Wam się nowa płyta BTOB?

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTOB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.