BTOB na swoim najnowszym mini albumie ukazuje przekrój swoich możliwości w bardzo osobistej odsłonie. 

BTOB, po ponad półrocznej przerwie od wspólnych aktywności, wróciło na scenę z „This Is Us”. Zespół wielokrotnie podkreślał, że tytuł wydawnictwa nawiązuje do podejścia, z jakim grupa tworzyła materiał na krążek. Zamiarem było pokazanie siebie jako niezależnej oraz pewnej siebie grupy dojrzałych muzyków. Za punkt honoru wzięli, by EP ukazywała bardzo zróżnicowane, jednak nadal prawdziwe oblicze BTOB.

Tytułowym kawałkiem z „This Is Us” zostało Only one for me , który jest idealnie wpasowującą się w wakacyjny klimat kompozycją. Popowa ballada połączona z subtelnymi dźwiękami syntezatora ukazuje szeroki wachlarz umiejętności każdego z muzyków. Tekst utworu mówi o uczuciach mężczyzny, który zdaje sobie sprawę, że nie potrafi żyć bez swojej ukochanej. Warto podkreślić, że w procesie powstawania utworu brali udział Hyunsik oraz Minhyuk. 

Jak prezentuje się pełna tracklista „THIS IS US”?

  1. Call Me – pierwszy track na EP to charyzmatyczne połączenie futurystycznego oraz tanecznego popu. Kawałek opowiada o mężczyźnie, który pragnie zdobyć serce swojej ukochanej i spędzić z nią jak najwięcej czasu. Wśród twórców utworu znaleźli się raperzy grupy: Ilhoon, Minhyuk oraz Peniel.
  2. Only One for Me
  3. Yeah – w bardzo emocjonalny sposób opisuje, co czuje zakochany mężczyzna. Przyznaje on, że przy swojej wybrance staje się nieco nerwowy oraz ma „motyle w brzuchu”. Ponowie wśród autorów kawałka możemy znaleźć rap line BTOB, czyli Ilhoona, Minhyuka oraz Peniela.
  4. Blue Moon – jest dużo dojrzalszą oraz wyszukaną propozycją. Utwór łączy w sobie jazzowy pop w wpływami muzyki alternatywnej. Dynamiczna kompozycja oraz inspiracja musicalowym stylem bez trudu potrafią wywołać w słuchaczu zainteresowanie. Słowa nawiązują do miłości pod „niebieskim księżycem”, co daje jeszcze mocniejsze przekonanie o nieco teatralnym charakterze utworu.
  5. Icebreaker – na krążku znajdziemy także propozycję od rap unitu. Ilhoon, Minhyuk oraz Peniel sięgnęli po lekki, popowy groove, który idealnie wprasowuje się w wakacyjny klimat. Członkowie grupy dostali szansę, aby zaprezentować się z nieco innej strony. Icebreaker jest formą deklaracji, że życie idola nie sprawi, by mieli rezygnować z normalnego życia jakie wiodą ich rówieśnicy. Podkreślają, że nawet jeżeli są celebrytami, mogą robić cokolwiek chcą i jest to „okej”.
  6. 1, 2, 3 – jest balladą utrzymaną w stylu R&B, której harmonijna melodia bez trudu łączy głosy vocal unitu. Utwór opowiada o rozstaniu i bólu, jaki przynosi rozłąka. Mężczyzna przyznaje, że dopiero zdaje sobie sprawę co się stało oraz, że nie będzie potrafił pokochać nikogo ponownie. Za kompozycję oraz słowa odpowiedzialny był m. in. Hyunsik.
  7. The Feeling – ostatni utwór na „THIS IS US” to delikatna propozycja, która w połączeniu z elektrycznymi dźwiękami tworzy idealne podsumowanie stylu BTOB. 

Krążek w dniu premiery dobrze radził sobie na koreańskich listach przebojów. W notowaniach mogliśmy zobaczyć tytułowe Only one for me oraz Call Me, Blue Moon i The Feeling. Prócz tego THIS IS US uplasowało się na 13. miejscu listy iTunes w Polsce. 

 

Dodatkowo, po premierze klipu to Only one for me na oficjalnym Naver Cube Entertainment opublikowano fotografie zza kulis teledysku. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć poniżej. 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter BTOB 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.