Bobby, jako pierwszy członek iKON, może pochwalić się własną płytą.

Kim Ji Won, dwa lata po debiucie w iKON wydał solowy album, prezentując w dziesięciu kawałkach swoją osobowość. „LOVE AND FALL” promują dwa teledyski, do piosenek I LOVE YOU i RUNAWAY. Ciężko jest określić, ile razy wyświetlono oba klipy, ponieważ kilkakrotnie były one usuwane i ponownie publikowane. Pierwszy z nich ma obecnie (17 września 2017) ponad milion odtworzeń, drugi – prawie 800 tysięcy.

Podczas odliczania do oficjalnej premiery, Bobby przyznał, że RUNAWAY napisał już w 2015 roku, chwilę po debiucie z iKON. „Myślę, że każda osoba w moim wieku przynajmniej raz myślała o ucieczce od swojego codziennego życia”, powiedział raper. W piosence znajduje się on w momencie swojego życia, w którym nagły sukces i wzięcie odpowiedzialności za siebie go przytłacza. Jest zmęczony i chciałby schować się przed światem. Inspiracją miał być kawałek Mino Fear, a dokładnie słowa „żyjąc wewnątrz kamer”.

Teledysk, tak jak w zapowiedzi, rozpoczyna się cytatem z Księgi Psalmów „Zawołałem z ucisku do Pana, Pan mnie wysłuchał i wywiódł na wolność”. Widzowie zobaczą w RUNAWAY kilka retrospekcji dotyczących życia rapera. Bobby pokazany jest jak samotnie stawia czoła życiu i jego przeciwnościom, włączając w to momenty zwątpienia i ucieczki.


W drugim singlu, Bobby żegna się ze swoją miłością, w której wciąż jest zakochany. Stwierdza, że mimo długiej znajomości, ich relacja się nie zmieni i woli zostawić ją taką, jaka jest. I LOVE YOU, mimo swojego smutnego tekstu, ma pogodną melodię, która pozwala na zachowanie dobrych wspomnień. MV, tak jak w przypadku RUNAWAY, zostało nagrane w Los Angeles. Bobby pojawia się tam na otwartych przestrzeniach, tańczy i bawi się w otoczeniu palm, morza i basenu. Raper jest przy tym pełen pozytywnej energii, a z jego twarzy nie znika zaraźliwy uśmiech.

Oprócz oficjalnych wideoklipów, wytwórnia YG nawiązała współpracę z kanałem Dingo Music i każdego dnia ukazuje się film do kolejnego utworu z płyty. Pierwszy z nich był skrótem wszystkich piosenek. Nagrania stworzone są w wertykalnej perspektywie, przystosowanej do odtwarzania na urządzeniach mobilnych. W każdej z nich występuje grafika z Instagrama w formie gifów czy relacji na żywo. Publikowane są też komentarze osób pracujących przy teledyskach rapera. Tajemnicą jest sam profil bobbyindaeyo, na którym udostępniono już 22 posty. Konto jest prywatne, nie ma jednak żadnych obserwatorów czy obserwowanych. Wytwórnia nie potwierdziła, czy jest to oficjalny Instagram rapera.

Na „LOVE AND FALL”, oprócz tytułowych kawałków, możemy znaleźć jeszcze osiem nowych utworów. Przy każdym z nich pracował sam Bobby we współpracy z producentami YG Entertainment. 

1. I LOVE YOU
2. RUNAWAY
3. ALIEN – Bobby porównuje dziewczynę do osoby z innej planety. Jego sympatia jest nieśmiała, piękna i młodsza, a on chce odżyć dzięki niej. Producent MILLENNIUM stworzył modną hip-hopową kompozycję, łącząc 808 bass z charakterystycznymi wysokimi dźwiękami. Piosenka jest najlepszym przykładem możliwości raperskich artysty.
4. TENDAE – raper opisuje swoją relację z koleżanką, która zachowuje się jak jego dziewczyna. Oficjalnie nadal jednak są tylko przyjaciółmi, co wprawia go w zakłopotanie. Piosenka jest kolejnym owocem pracy artysty z MILLENNIUM. Tym razem płynna i taneczna melodia daje Bobby’emu możliwość wykazania się nie tylko jako raper, ale też piosenkarz. Punktem kulminacyjnym jest powtarzane dźwięczne „tendae”, które można określić wyrażeniem „gdyby tylko”. [TELEDYSK]
5. UP – duet z Mino jest jedyną pozycją, która bezpośrednio skupia się na samym sensie rapowania i zaprezentowania siebie jako artysty hip-hopowego. Stąd też tak ciężka melodia, zdecydowane i agresywne flow w wykonaniu obu raperów.
6. SECRET – przeważa tutaj delikatność gościnnych wokalistów Katie Kim i Donghyuka (iKON), którzy w piosence ze sobą rozmawiają, a nawet flirtują. Podkreślają również, że ich spotkanie będzie tajemnicą dla innych.Wejścia Bobby’ego za każdym razem zmieniają energię numeru, zachęcając dziewczynę do spędzenia nocy tylko z nim.
7. IN LOVE – romantyczna, wzruszająca melodia zbudowana jest z dźwięków sekcji smyczkowej, prostych akordów i pianina. Piosenka to wyznanie miłości wobec kobiety, wspierającej swojego mężczyznę. Bobby szczerze i przekonująco powtarza „jestem w tobie zakochany”, czym pokazuje swoją wrażliwą stronę.
8. SWIM – w metaforyczny sposób raper porównuje ukochaną do orzeźwiającego morza. Bobby chciałby być ciągle w jego pobliżu. Wakacyjny trap nastraja pozytywnie, przenosząc do letnich klimatów. [TELEDYSK]
9. FIREWORK – posiada bardzo bogatą linię melodyczną autorstwa Kang Wook Jina. Bezpośrednie słowa rapera, kierowane ponownie do jego wybranki, w połączeniu z „wybuchającym” refrenem, tworzą ekscytującą i romantyczną atmosferę. [TELEDYSK]
10. LEAN ON ME – mimo, że beat jest energiczny, pełni on rolę wykończenia albumu. Towarzyszy mu przesłanie „chcę sprawić, że będziesz szczęśliwa, tak jak ja jestem dzięki tobie. Możesz na mnie polegać.”

Fani mogą obejrzeć już zakulisowe nagranie z planu zdjęciowego do I LOVE YOU, które pierwszy raz ujrzało światło dzienne podczas odliczania do premiery.


Wśród koreańskich rankingów muzycznych I LOVE YOU zadebiutowało na 30. miejscu, a RUNAWAY na 37. po niecałych dwóch godzinach od opublikowania. Następnego dnia pierwsza z nich zajęła najwyższe miejsce w notowaniu dziennym i realtime na Genie.

Na arenie międzynarodowej album zdobył dziesięć „jedynek” i w sumie pojawił się na playlistach iTunes w 42 krajach.

 

Pełną przedpremierową promocję możecie prześledzić we wcześniejszym artykule.

 

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.