Big Hit Entertainment zostało największym udziałowcem Pledis Entertainment.

Rankiem 25 maja obie agencje wydały oświadczenia w sprawie wykupienia akcji Pledis Entertainment przez Big Hit. Pomimo tego, pierwsza z firm nadal będzie istnieć indywidualnie. Obie wytwórnie połączą siły w tworzeniu muzyki, jak i ogólnopojętego wsparcia na wielu polach, również globalnej promocji artystów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Big Hit Entertainment przejęło Source Music

“Cieszę się z dołączenia do Big Hit, które jest wiodącą [marką] na koreańskim rynku rozrywkowym. Pozwoli to samemu Pledis, jak i jego artystom oraz pracownikom, w postawieniu kolejnego kroku ku rozwojowi. Czekam z niecierpliwością na przyszłość, która powstanie z połączenia kreatywności Pledis z siłą Big Hit. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć coraz lepszy kontent dla fanów i artystów”, skomentował Han Sung Soo, założyciel Pledis Entertainment. Jego zdanie podzielił producent wykonawczy Big Hit Entertainment, Bang Sik Hyuk. “Cieszę się z tej współpracy bardziej niż z czegokolwiek. Big Hit i Pledis bądą w stanie wspólnie się rozwijać, poprzez wzajemne zrozumienie przez muzykę”, dodał.

Przypomnijmy, że o współpracy obu agencji mówiło się od dawna. Jeszcze w styczniu tego roku, wytwórnia BTS nadal była w trakcie negocjacji z Pledis. Tym samym zaprzeczała wszelkim ówczesnym doniesieniom o fuzji obu firm.

 

źródło:(1)(2)
źródła zdjęć: Oficjalny Facebook Big Hit Entertainment / Oficjalny Facebook Pledis Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.