Zespół wydał pierwszy pełny album pod skrzydłami YG Entertainment.

W dyskografii SECHSKIES można dopisać kolejny krążek. 21 września o 18:00 KST swoją premierę miał album „ANOTHER LIGHT”. Jest to piąta pełna płyta w dorobku zespołu i pierwsza od 18 lat, kiedy wydali „Com’ Back” w 1999 roku. Chociaż grupa publikowała już nowe piosenki w zeszłym roku, wszyscy czują, że dopiero teraz mogą nazwać to pełnoprawnym debiutem pod skrzydłami YG Entertainment. Nazwa „ANOTHER LIGHT” ma nawiązywać do zupełnie nowego kierunku, jaki obierają SECHSKIES z tym krążkiem. Chcą odejść od wizerunku i muzyki, z jaką kojarzeni są idole pierwszej generacji.

Tekst do SOMETHING SPECIAL został stworzony przez Kang Uk Jina i LIØN’a, a w kompozycji muzyki pomagał jeszcze Diggy. Jest to lekki kawałek pop z elementami reggae, w którym ukochana jest cały czas bezkrytycznie wychwalana. W teledysku, wyreżyserowanym przez GDW, widzimy pary, które zachowują się i robią to samo, chociaż są od siebie oddzielone. Wykorzystano do tego kadry z różnych kątów i różnie umiejscowioną symetrię. Podczas konferencji prasowej członkowie SECHSKIES przyznali, że to dobry wybór na jedną z tytułowych pozycji ich rocznicowej płyty. Pokazuje styl, z którego grupa wcześniej nie korzystała, co ma udowodnić, że zespół wciąż może się rozwijać.

Według lidera SECHSKIES, Jiwona, SMILE to typ piosenki, którą tylko oni potrafią zaśpiewać. Zawiera egoistyczną prośbę, aby ukochana zawsze była gotowa podnieść na duchu i pocieszyć. W tekście usłyszymy słowa „Tak, uśmiechnij się dla mnie, abym patrząc na ciebie, mógł zapomnieć o wszystkim. Chcę, żebyś zawsze uśmiechała się dla mnie. Bez ciebie nie ma mowy o szczęściu. Kiedy jest ci ciężko, możesz na mnie polegać. Chcę tylko zamknąć oczy i słuchać twojego głosu.” Piosenka stworzona jest, tak jak w poprzednim przypadku, przez Kang Uk Jina, Diggy i LIØN’a. Jest to spokojny, lecz smutny utwór, skupiony na wyeksponowaniu wokali SECHSKIES. Wszyscy w zespole preferują ballady, a SMILE jest ich ulubioną z całej płyty. Czarno-biały teledysk jest autorstwa Han Sa Mina, który pracował z YG Entertainment już wiele razy, ostatnio chociażby tworząc teledysk Untitled, 2014 G-Dragona.

Wśród tekściarzy i kompozytorów płyty powtarzają się te same imiona. Znajdziemy tutaj LIØN’a, Kang Uk Jin’a, iHwak, Rovin, Min Yeon Jae, Q, BIGTONE, Future Bounce, Tablo i Primeboi. Oprócz tytułowych Something Special i Smile, „ANOTHER LIGHT” składa się z dodatkowych 7 utworów:

  1. 특별해 (Something Special)
  2. 느낌이 와 (Feeling)­ – pozycja zdecydowanie najbardziej skoczna i nastawiona na imprezy. Funkowy kawałek może i spóźnił się na wakacyjne wieczory, jednak wciąż posiada rześką i wesołą melodię, do której można się bawić.
  3. 웃어줘 (Smile)
  4. 네가 필요해 (Need U) – wesoły kawałek R&B, wzbogacony o trąbki w refrenie. Tekst pozostaje w trochę mniej pozytywnej atmosferze, gdzie śpiewający rozmarza o kochance, prosi, by wróciła i udowadnia, jak bardzo jej potrzebuje.
  5. 백허그 (Backhug) – w proces pisania piosenki, oprócz lidera SECHSKIES Jiwona, mieli udział Mino oraz Seung Hoon z WINNER. Podczas konferencji prasowej Jiwon wspomniał, że obaj muzycy potrafią tworzyć utwory trafiające w gusta młodych i dojrzałego pokolenia, z którego pochodzą SECHSKIES. Trzeba im przyznać rację, bo melodia momentami przypomina najlepsze miłosne piosenki lat 90. Tekst opowiada o nieszczęśliwym związku dziewczyny, która szuka pocieszenia u jej najlepszego przyjaciela. Nie wie jednak, że chłopak szczerze ją kocha i pragnie tylko dla siebie.
  6. 술끊자 (Drinking Problem) – jednym z autorów tekstu i muzyki jest Tablo. W tle najlepiej słuchać pojedynczą gitarę elektryczną, która przewodzi całej piosence. Jak podpowiada tytuł, jest w całości poświęcona ciągłemu piciu alkoholu po tym, jak opuściła nas ukochana. Chociaż wiemy, że jest to dla nas niszczące, a miłość nie wróci, wciąż sobie obiecujemy, że to ostatnia butelka.
  7. 현기증 (Vertigo/Dizzy) – piosenka muzycznie inspirowana jest rockiem, co usłyszymy poprzez większą rolę perkusji. Taneczny rytm ma nawiązywać do uczucia odurzenia, jakie czujemy zaraz po nagłym zakończeniu związku. Wszystko wtedy wydaje się oszałamiające i nie do końca jesteśmy świadomi wszystkiego, co dzieje się wokół nas.
  8. 다신 (Never Again) – jedna z najwolniejszych pozycji na płycie. Do głosów SECHSKIES dobrano jedynie kilka instrumentów, gdzie najlepiej wybijają się bas i pianino. W tle zwrotek usłyszymy jeszcze pstrykanie i grzechotki.
  9. 오랜만이에요 (It’s Been A While) – jak wskazuje tytuł, utwór opowiada o spotkaniu po długim czasie, gdzie dwie osoby zdają sobie sprawę, że wciąż mają się ku sobie. Według teorii fanów, tekst może także symbolizować sam zespół, kiedy zaczęli znowu razem pracować po 16 latach od rozpadu SECHSKIES.

Półtorej godziny po premierze, utwory z nowego albumu zespołu nie trafiły na najwyższe miejsca w koreańskich rankingach muzycznych. Kilka godzin później Something Special wskoczyło jednak na pierwszą pozycję w zestawieniach Genie, Mnet, Naver oraz Soribada. Wszystkie wyniki nowych piosenek SECHSKIES znajdziecie w galerii poniżej. Pochodzą one z 21 września, 12:30 oraz 21:30 czasu polskiego.

„ANOTHER LIGHT” zostało zauważone także poza granicami Korei. Album znalazł się na pierwszych miejscach na iTunes w Hongkongu, Singapurze, Tajwanie i na Filipinach. 

Pierwszy comeback stage SECHSKIES odbył się 24 września w Inkigayo. Występy znajdziecie poniżej. Dzień wcześniej grupa zagrała koncert na 20. rocznicę istnienia zespołu, na którym przedstawiono nowe piosenki. 

 

Jak Wam się podoba nowa płyta SECHSKIES?

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.