Centralny Sąd Rejonowy w Seulu orzekł o nieważności umowy pomiędzy byłym członkiem Wanna One a Cube Entertainment.

Po ponad dwuletniej batalii sądowej zapadł wyrok potwierdzający unieważnienie kontraktu Kuanlina oraz Cube Entertainment. Muzyk w lipcu 2019 roku wystąpił do zarządu Cube Entertainment z prośbą o rozwiązanie wiążącej go z agencją umowy. Kilka miesięcy później Sąd Rejonowy w Seulu uchylił wniosek byłego członka Wanna One o unieważnienie kontraktu. Pomimo apelacji prawników artysty, Sąd podtrzymał swoją decyzję.

Po przegranej apelacji kancelaria prawna reprezentująca Kuanlina złożyła kolejny pozew, w którego treści domagała się potwierdzenia, że Cube Entertainment nie posiada żadnych praw do zarządzania aktywnościami oraz karierą muzyka. 17 czerwca zapadł wyrok mówiący, że agencję oraz muzyka nie łączy żadna umowa, a Cube Entertainment musi pokryć wszystkie koszty sądowe. Na rozprawie nie pojawili się przedstawiciele żadnej ze stron.

Przypomnijmy, że w marcu 2019 roku Kuanlin wraz z Wooseokiem z PENTAGON wydali “9801”. Promocja krążka była jedną z jego nielicznych aktywności w Korei po rozpadzie Wanna One.

 

źródło: (1)(2)

źródło zdjęcia: Weibo Kuanlina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.