Po dwóch miesiącach od wydania drugiego pełnego albumu, NCT 127 wróciło z jego rozszerzoną wersją. Grupa utrzymała intensywny, zdecydowany styl z „Neo Zone” i uzupełniła płytę o cztery nowe kawałki. Co warto wiedzieć o comebacku boysbandu?

Pierwsza połowa 2020 roku jest bardzo pracowita dla NCT. Wiosną usłyszeliśmy drugie LP NCT 127, „NCT #127 Neo Zone” (z Kick It), oraz nową płytę NCT DREAM – „Reload” z tytułowym Ridin’. Niedługo potem ukazała się nowa wersja albumu starszego unitu. „NCT #127 Neo Zone: The Final Round” ujrzało światło dzienne 19 maja i szybko podbiło serca fanów na całym świecie. Krążek zachował ten sam, charakterny, nieco agresywny koncept. Na przełamanie tego klimatu zespół podzielił się także nową balladą, w której swoje możliwości mogli pokazać wokaliści grupy.

Comeback NCT 127 z „Neo Zone” na pewno zostanie na długo w pamięci zespołu oraz jego fanów. Po raz pierwszy od debiutu w 2016 roku, boysbandowi udało się sprzedać ponad milion egzemplarzy płyt. Na dzień 20 maja było to około 817 tysięcy kopii podstawowej wersji krążka oraz ponad 400 tysięcy sztuk repackage.

Tytułowe Punch od pierwszych dźwięków przenosi nas na ring, a bohatera stawia w roli jednego z bokserów. Szybko jednak okazuje się, że pojedynek na pięści nie jest tutaj traktowany jedynie dosłownie. Każdego dnia walczymy o swoje życie, marzenia, miłość. Utwór daje słuchaczowi potwierdzenie, że na tym ringu nie jest sam. Tak, jak bohater piosenki, powinniśmy być pełni pasji i nigdy się nie poddawać. W pisanie numeru zaangażowana była jedna z głównych tekściarek SM Entertainment – Kenzie. Punch charakteryzuje się dosyć specyficzną kompozycją – jednak w każdym chaosie jest jakaś metoda. Powtarzające się szeptane fragmenty, grupowe „okrzyki” i hip-hopowy vibe to główne elementy singla. Do tego dorzucone są mocno elektroniczne dźwięki syntezatora i dynamiczny rytm, który obrazuje walkę w ringu.

Na „NCT #127 Neo Zone: The Final Round” trafiło łącznie 17 utworów, w tym dwa instrumentalne kawałki, które dzielą album na części. Dzięki repackage ukazały się cztery nowe piosenki. Zaraz na drugiej pozycji płyty witają nas elektroniczne, taneczno-popowe dźwięki NonStop. Utwór, opowiadający o chęci i gotowości do biegu, podróży bez końca dla ukochanej osoby, został stworzony przez grupę LDN Noise. Po nim usłyszymy instrumentalne Prelude, używane wcześniej jako intro do występów z Kick It. Doskonale wprowadza w klimat tego numeru, wykorzystując orientalne instrumenty i melodie.

W inne utwory albumu wplecione jest także nowe Make Your Day, które swoją pozycją na płycie i brzmieniem daje słuchaczowi uczucie, że było tam od zawsze. W piosence pojawiają się jedynie wokale grupy: Taeil, Doyoung, Jaehyun, Jungwoo oraz Haechan. Delikatna, popowa ballada jest wyznaniem uroczym wyznaniem miłości. Bohater chce, by ukochana codziennie czuła się, jakby były jej urodziny – szczęśliwa i wyjątkowa.

Do czasu publikacji artykułu, Punch zdobyło trzy statuetki w programach muzycznych. Pierwszą z nich w Mnet M!Countdown w czwartek 28 maja, potem w piątkowym KSB Music Bank oraz sobotnim MBC Show! Music Core. Poniżej obejrzycie zwycięski występ z KBS Music Bank oraz moment odebrania drugiej statuetki.

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.