Po ponad 11 latach od debiutu w Girls’ Generation, Yuri zaprezentowała publiczności swój pierwszy solowy mini-album. Na „The First Scene” znajdziemy historie o życiu, wzlotach i upadkach oraz o relacjach z najważniejszymi dla nas ludźmi. Z jakiej strony pokazała się świeżo upieczona solistka? Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Solowy debiut to dla Yuri, jak sama mówi, „rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu”. Wokalistka SNSD 4 października podzieliła się z fanami swoim debiutanckim albumem, „The First Scene”. Krążek ma pokazywać różne oblicza artystki i uwydatnić jej umiejętności wokalne.

Tytułowe Into You to bardzo taneczna, popowa piosenka z lekkim rytmem. W melodii możemy wychwycić także elementy zaczerpnięte z muzyki orientalnej, nadających całości większego wyrazu. W tekście artystka śpiewa o miłości i przywiązaniu, które podróżują w głąb jej samej oraz sprawiają, że darzy swojego partnera coraz potężniejszym uczuciem. Jedyne o czym teraz marzy, to wiedzieć, czy wybranek podziela jej zauroczenie.

Na „The First Scene” możemy posłuchać ogółem sześciu kawałków, w tym tytułowego Into You. Co kryją przed nami pozostałe pozycje z płyty?

  1. 빠져가 (Into You)
  2. (Illusion) – popowa piosenka, w której dominują ciężkie basy oraz głos Yuri, który zdecydowanie nadaje utworowi charakteru. Całość jest zalotna i kokieteryjna, co słychać zarówno w samej melodii, jak i wokalizacji (opracowanie partii wokalnej – przyp.red). Solistka opowiada w numerze historię kobiety, nie chcącej obudzić się z przyjemnego snu. Marzy wówczas o mężczyźnie, w którym się podkochuje.
  3. C’est La Vie (That’s LIFE!) – kawałek w średnim tempie, łączący w sobie kilka stylów muzycznych. Usłyszymy tam chociażby elementy funku, EDM, R&B czy future punku. Tekst utworu ma przekazywać pozytywną wiadomość do słuchaczy. Pomimo wielu wzlotów i upadków nadal powinniśmy wierzyć w siebie.
  4. Butterfly – propozycja w innym klimacie niż poprzednie kompozycje z płyty. To numer w stylu bossa nova z charakterystycznymi gitarowymi riffami. Chociaż to najkrótsza z zaprezentowanych przez wokalistkę pozycji, niesie ze sobą ważne przesłanie. Opowiada ona bowiem o relacjach, które dzielimy z naszymi ukochanymi. Na specjalnym showcase Yuri zdradziła, że numer przypomina jej kawałki SNSD z pierwszej i drugiej płyty zespołu.
  5. Chapter 2 – emocjonalna ballada z minimalistyczną melodią pianina w tle. Słowa piosenki opowiadają słuchaczowi historię życia jako drogi, którą idzie każdy z nas. Yuri zachęca do podążania za własnym sercem. Artystka zwierzyła się fanom, że nie wiedziała, czy nazwać kawałek Chapter 2 czy Journey. Zdecydowała się jednak na pierwszy z tytułów, co ma oznaczać nowy początek w jej życiu.
  6. Ending Credit (To be continued) – album zamyka melancholijna ballada z delikatnymi dźwiękami gitary w tle. Kompozycja ma uwydatniać wokal Yuri. Numer odzwierciedla uczucia, które odczuwamy, gdy w kinie pojawią się napisy pod koniec filmu. Ma być zatem puentą całego krążka, ale też jego podsumowaniem.

Kawałki Yuri znacznie lepiej niż na koreańskich notowaniach muzycznych poradziły sobie na światowych listach iTunes. „The First Scene” znalazło się na pierwszych miejscach chociażby w Kambodży, Hong Kongu, Szwecji, Wietnamie, Malezji, Tajwanie, Tajlandii czy na Filipinach. Album wskoczył jednak na listy we wielu krajach, co możecie sprawdzić poniżej. Dzięki dobrym wynikom krążek zadebiutował także na drugiej pozycji dziennego światowego podsumowania iTunes.

Pierwsze występy artystki mogliśmy oglądać w piątkowym KBS Music Bank, gdzie zaprezentowała się z tytułowym Into You i Illusion. Poniżej możecie obejrzeć oba wideo:

 

Jak podoba Wam się album Yuri?

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Yuri

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.