Po niespełna pięciu miesiącach od wydania “Knights of the Sun”, SF9 wróciło z nowym wydawnictwem. Co powinniście wiedzieć o “Mamma Mia!”?

SF9 wydało 26 lutego swój czwarty mini-album w karierze. Boysband powoli przyzwyczaja fanów do zmian z każdym comebackiem. „Mamma Mia!” pokazuje grupę od zupełnie nowej strony, a jego tytułowy utwór różni się od poprzednich singli zespołu. Tym razem na warsztat wzięto musicalowe klimaty. Na specjalnym showcase Inseong zdradził, że „naszym konceptem był high school musical, więc ciężko pracowaliśmy nad gestami i ruchami, które do niego pasują. Oglądaliśmy film „Grease” wiele razy i użyliśmy go jako inspiracji.”

Tytułowy singiel albumu, Mamma Mia, rozpoczyna się gitarowym riffem, a potem szybko zmienia się w rytmiczną melodię. Słuchając piosenki mamy wrażenie, że oglądamy filmowy musical z dawnych lat. Postarano się, by utwór miał brzmienie retro, które dodatkowo uwydatnia wyraźna perkusja. Za tekst odpowiedzialny jest między innymi Han Sung Ho, który stworzył FNC Entertainment i do marca b.r. pełni także funkcję CEO wytwórni. Oprócz niego, w pisanie słów zaangażowany był Kim Chang Rak. Spod jego pióra wyszło wcześniej O Sole Mio, a także utwory B.A.P, gugudan czy AOA. Za raperskie kwestie odpowiadają natomiast członkowie zespołu: Zuho, Youngbin oraz Hwiyoung. Tekst przekazuje pewność siebie chłopaka, który zobaczył swoją wymarzoną dziewczynę. Chce za wszelką cenę zdobyć jej serce i sprawić, by byli razem.

Chociaż singiel całkowicie różni się od O Sole Mio, które było nagrane w stylu latynoskiego popu, coś je ze sobą łączy. W Mamma Mia także usłyszymy włoskie oraz hiszpańskie słowa. Refren rozpoczyna się kwestią „Olé mamma mia”. „Olé” to często używany przez Hiszpanów ekspresyjny okrzyk. „Mamma mia” oznacza po włosku natomiast „Matko moja”, co można uznać za nasze „o matko!” albo „o jeju!”. W zależności od kontekstu i tonu, wyraża zaskoczenie, zdumienie, ale też cierpienie.

Teledysk jest pełen kolorów i akcji. Opowiada historie kilku postaci, które mieszkają w „The Town of Mamma Mia”. Chociaż nie jest związany z tekstem utworu, oddaje jego wesoły charakter. Klip pokazuje zabawną twarz zespołu, który tym razem musiał wcielić się w różne role. SF9 udostępniło także wideo zza kulis kręcenia teledysku, które znajdziecie TUTAJ.

Na „Mamma Mia!” znalazło się łącznie sześć utworów. Co ciekawe, partie raperów w każdym z nich (z wyjątkiem Midnight Road) stworzyli Youngbin, Zuho oraz Hwiyoung. Jak prezentuje się pełna tracklista albumu?

  1. Mamma Mia
  2. Never Say Goodbye – w utwór wprowadzają nas delikatne dźwięki gitary. Jest to spokojna, popowa ballada. Emocjonalny tekst opowiada o rozstaniu. Mężczyźnie trudno jest się pogodzić z odejściem ukochanej. Wie jednak, że nie jest już w stanie nic zrobić.
  3. 시간을 거꾸로 (Go back in Time) – elektroniczna, taneczna piosenka. Rozpoczyna się charakterystycznymi dźwiękami tykania zegara. Bohater tekstu cierpi po rozstaniu i, tak jak sugeruje tytuł, chciałby cofnąć czas.
  4. Be my Baby – kawałek charakteryzuje funkowa perkusja, gitara oraz bas. Tym razem utwór ma pozytywny wydźwięk. Mówi o chłopaku, który spotkał dziewczynę swoich marzeń. Chce dodać jej odwagi i zachęca ją, by poznali się bliżej.
  5. Midnight Road – łączy w sobie kilka stylów – od rytmu R&B, przez delikatne dźwięki pianina, do mocnego elektronicznego beatu. Przez całą kompozycję towarzyszy nam jednak ten sam motyw muzyczny. Jest to utwór, w którym usłyszymy jedynie wokalistów grupy: Inseonga, Dawona, Jaeyoona, Rowoona i Taeyanga. Bohater tekstu przekonuje ukochaną, że ma nie przejmować się zdaniem innych. Mówi jej także, że jest dla niego najważniejsza.
  6. Dear Fantasy – utwór zadedykowany jest fanklubowi grupy, Fantasy. W pisanie słów piosenki zaangażowali się wszyscy członkowie SF9. Jest to urocza, wesoła kompozycja z energiczną melodią. Chłopcy wyrażają w niej swoją wdzięczność wobec fanów i mają nadzieję, że Fantasy zostaną z nimi na zawsze.

Po premierze albumu SF9 zorganizowało specjalny showcase, który był transmitowany na platformie V LIVE. Rozmawiali podczas niego o płycie oraz zaprezentowali kilka utworów na żywo. Usłyszeliśmy O Sole Mio i Let’s Hang Out z „Knights of the Sun” oraz Mamma Mia, Never Say Goodbye i Dear Fantasy (występy obejrzycie po kliknięciu w tytuł utworu). Pełen zapis transmisji znajdziecie pod tym adresem.

Nowa płyta SF9 trafiła na iTunes z jednodniowym opóźnieniem. „Mamma Mia” została jednak zauważona na całym świecie. Znalazła się na 18. miejscu w dziennym zestawieniu najpopularniejszych albumów z dnia 27 lutego. Poniżej znajdziecie wyniki płyty z 28 lutego, godziny 7:00 naszego czasu:

FNC Entertainment udostępniło galerię zza kulis tworzenia klipu do Mamma Mia. Fotografie znajdziecie także u nas:

 

Jak podoba Wam się nowy album SF9?

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: FNC Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.