Chociaż od premiery “TREASURE Ep. 2: Zero To One” minęło zaledwie 5 miesiący, to członkowie ATEEZ nie zamierzają zwalniać tempa. Boysband KQ Entertainment, w przerwie od koreańskich aktywności, udał się w międzynarodową trasę koncertową oraz pracował nad nowym materiałem. Co znajdziemy na najnowszym krążku grupy? 

ATEEZ wróciło na scenę z “TREASURE Ep. 3: One To All” 10 czerwca. Krążek jest trzecią częścią serii “TREASURE”, która zmierza się z problematyką szeroko pojętej podróży oraz przygody, często odwołując się do nabierającej rozpędu kariery grupy. Członkowie zespołu, chcąc dotrzeć do szerszej publiczności, zdecydowali się nagrać teledyski do dwóch utworów – Illusion oraz Wave. Oba kawałki prezentują nieco odmienne oblicza boysbandu.

Pierwszym tytułowym numerem zostało Illusion. Linia melodyczna singla w nieoczywisty sposób łączy hip-hopowy beat z charakterystyczną dla instrumentów klawiszowych aranżacją. Taki zabieg w efekcie końcowym pozwolił na zachowanie energicznego, zachęcającego do zabawy klimatu, który idealnie komponuje się z tekstem, nawiązującym do przeżyć na tajemniczej wyspie.

Wave nadal pozostawia nas przy zachęcających do letniej zabawy dźwiękach. Członkowie ATEEZ chcą pokazać nam, że chociaż ogromne fale potrafią być przerażające, to są niczym, gdy przy swoim boku mamy kogoś ważnego. Kawałek jest pewną formą zaproszenia do imprezowania oraz szaleństwa nad brzegiem oceanu, ponieważ wszystkie problemy i trudności są do przezwyciężenia. W związku z tym powinniśmy cieszyć się chwilą.

Na krążku znajdziemy łącznie sześć utworów. W tworzeniu jednego z nich, brał udział lider grupy, Hongjoong. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

  1. Utopia – każdy z nas, bardziej lub mniej świadomie, poszukuje swojej utopii, miejsca z naszych najskrytszych marzeń oraz pragnień. Tego samego pragnie bohater utworu i pełen nadziei liczy, że uda mu się ją odnaleźć wraz ze swoją wybranką. Kawałek jest pełen porywającego, letniego EDM, tym samym tworząc idealne intro wydawnictwa.
  2. Illusion
  3. Crescent – dzięki użytym instrumentom smyczkowym oraz mocno wyczuwalną inspiracją muzyką filmową grupa przygotowała pewnego rodzaju przerywnik, który ma wyraźnie podzielić wydawnictwo na dwie części. W tle utworu słychać fale, dzięki czemu utwór sprawia wrażenia integralnego elementu całego krążka.
  4. Wave
  5. Aurora – tytułową zorzę można potraktować jako odniesienie do ATINY (nazwa fandomu ATEEZ – przyp. red.), na których członkowie grupy w każdej chwili mogą liczyć. Co ciekawe, nad tekstem oraz kompozycją utworu pracował Hongjoong. Dzięki zastosowaniu gitary, kawałek wprowadza nas w spokojniejsze, bardziej stonowane melodie.
  6. Dancing Like Butterfly Wings – członkowie ATEEZ pragną przypomnieć nam, że każdy nasz cel jest możliwy do osiągnięcia, jeżeli będziemy wytrwale do niego dążyć. Może się nam zdawać, że nasze skrzydła są małe niczym u motyla, jednak ostatecznie nawet motyl dolatuje do swojej destynacji. 

Nowy materiał boysbandu krótko po premierze bardzo dobrze radził sobie na listach iTunes. Krążek stanął bowiem na podium w 14 krajach, w tym w Polsce. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej.

 

źródło zdjęcia: YouTube KQ Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.