15 lipca fani k-popu mogli razem bawić się do muzyki swoich ulubionych artystów.

Wielu uczestników wahało się przed wyjściem z domów. W przeddzień imprezy, w całym Trójmieście odnotowano ulewy, a zdjęcia zalanego Gdańska obiegły Internet. Część środków komunikacji miejskiej nie działało, a niektóre ulice zostały zamknięte. Dla fanów k-popu nie miało to najmniejszego znaczenia. W piątek, 15 lipca, rozpoczęła się oficjalnie Trójmiejska Noc z K-popem w Sopocie w klubie Studentka. Imprezę organizował Plus Social z Damianem Dawidem Nowakiem na czele (i przy didżejce).

Zabawa szybko się rozkręciła, parkiet na niższym poziomie zapełnił się rozentuzjazmowanymi fanami koreańskiego popu. Co do muzyki, mogliśmy usłyszeć najróżniejsze kawałki. Od klasyków Super Junior do nowych produkcji AOMG – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było głośno, ciemno, a wszystko przykrywała duża warstwa dymu – to urok miejsca, w którym się bawiliśmy. Niektórzy starsi imprezowicze mogą pamiętać Studentkę jako Łajbę, klub działał pod tą nazwą przez 35 lat. Pamiętają też zapewne wiele udanych tam wieczorów. Do tego grona z pewnością dołączy Ineo, która tego dnia obchodziła urodziny. Uczestnicy zaśpiewali jej gromkie sto lat z oklaskami na koniec. My też składamy jej jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Bardzo ciekawym momentem podczas zabawy był Random Dance Play, konkurs tańca i znajomości choreografii k-popowych piosenek. Wielu uczestników znało ruchy i chętnie je wykorzystywali, lecz organizatorzy chcieli wyłonić tych najlepszych. Zwyciężyły Hyo z Poznania oraz Mimi i Mike z Gdańska. Wiele razy brały udział w k-popowych imprezach w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. Mimi tańczy od 4 lat, Mike od 5, a Hyo od 6. O części z nich mogliście słyszeć już wcześniej, ponieważ Mike należy do NEXT dance crew, a Mimi do heyday.

Dziewczyny świetnie się bawiły, co było od razu widać. Powiedziały, że choreografia choreografii nierówna i niektórych musiały się uczyć bardzo długo, a inne od razu zapadały w pamięci. Robiły to w różnych okolicznościach – ze swoimi grupami, analizując dokładnie teledyski artystów lub na flashmobach. „Czasem na spontana, obserwując innych!” – dodała Hyo ze śmiechem. Gratulujemy dziewczynom sukcesu i liczymy, że zobaczymy je na wielu k-popowych imprezach w przyszłości!

 

Wspomnień po imprezie co niemiara. Trwała do 3 w nocy, kończąc się tradycyjnym bisem. Jeżeli chcecie zobaczyć, co działo się podczas Trójmiejskiej Nocy z K-popem, sprawdźcie filmik poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.