Wokalistka SNSD ponownie udowodniła, że solowa, zachodnia kariera to dla niej bułka z masłem. Co warto wiedzieć o Teach You – drugim amerykańskim singlu Tiffany? Przekonajcie się w naszym artykule!

Tiffany z Girls’ Generation, która promuje się w Stanach pod nazwiskiem Young, zdecydowała się rozpocząć współpracę z marką H&M (więcej o tym TUTAJ). W ramach tej kolaboracji 28 września usłyszeliśmy nowy kawałek solistki – Teach You. Numer to popowa kompozycja, która garściami czerpie z tego, co ma do zaoferowania zarówno Korea, jak i USA. Przy tworzeniu utworu pracowała sama Tiffany, a pomagali jej Satica, Kev Nish z Far East Movement, Allie McDonald oraz Rachel West.

W tekście piosenki Tiffany odkrywa, że jej partner ją zdradził. Co więcej – nie potrafił tego ukryć i został złapany na gorącym uczynku. Wokalistka nie zamierza jednak załamywać się i płakać nad swoim złamanym sercem. Postanawia pokazać byłemu z kim zadarł i sprawić, że jego życie stanie się istnym piekłem. Całą historię możemy śledzić w klipie do Teach You, w którym pojawiają się koleżanki Tiff z SNSD, Sooyoung i Hyoyeon, oraz Kwon Hyuk Soo z „Saturday Night Live Korea” jako niewierny kochanek.

Piosenka dobrze przyjęła się głównie na azjatyckich notowaniach iTunes. Teach You znalazło się na szczycie list w Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie oraz wysoko w Singapurze czy Hong Kongu. Warto dodać, że o piosence Tiffany napisały także duże amerykańskie media, jak chociażby Billboard, Forbes czy MTV.

Jak myślicie, jaki będzie następny krok w solowej karierze wokalistki?

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.