Kapela podjęła pierwsze kroki prawne ku zerwaniu swoich umów z dotychczasową agencją. Wytwórnia wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Rankiem 28 lutego koreańskie media podały informację na temat wniosku, który The Rose wystosowało w stronę J&Star Company przez kancelarię adwokacką Liwu. Według niego, agencja od czasu debiutu zespołu (w 2017 roku – przyp. red.) zalega z płatnościami za zawodowe aktywności grupy. Kapela zarzuciła także firmie planowanie bardzo napiętych i wypełnionych harmonogramów bez wcześniejszej konsultacji z członkami. Jednym z przytoczonych przykładów takiego działania była organizacja trasy po Stanach Zjednoczonych, podczas której w ciągu 32 dni odbyło się 17 koncertów w 17 różnych miastach.

Zespół próbował także przedyskutować zerwanie kontraktów z wytwórnią, jednak nie dostał od niej żadnej odpowiedzi. Z tego powodu grupa postanowiła wkroczyć na ścieżkę prawną w celu unieważnienia umów. Do czasu rozwiązania sprawy, kapela nie będzie uczestniczyć w żadnych aktywnościach zaplanowanych przez agencję, jak wizyty w programach czy wydanie nowej płyty.

J&Star Company odpowiedziało na doniesienia mediów poprzez oficjalne oświadczenie. Przeczytamy w nim, że firma dostała od The Rose wniosek o unieważnienie kontraktów, spowodowany “brakami w płatnościach, nadszarpnięciem zaufania w relacjach oraz naruszeniem warunków umów na wyłączność”. Agencja pisze w nim, że członkowie zespołu byli informowani o wszystkich aktywnościach z wyprzedzeniem i podlegały one dyskusji.

Wytwórnia ma także dowody na to, że The Rose dostawało ustalone wynagrodzenia. Kapela odmawiała także rozmów na temat kontraktów. W oświadczeniu przeproszono fanów za bojkot aktywności grupy. Agencja planuje podjąć kroki prawne ze względu na zniesławienie i pomówienia skierowane w stronę firmy. 

Na oficjalnych kontach członków zespołu na Instagramie pojawiły się koreańskie oraz angielskie wersje oryginalnego artykułu dotyczącego unieważnienia kontraktów: [Woosung][Dojoon][Jaehyeong][Hajoon].

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter The Rose

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.