Pomimo potężnego stażu na scenie muzycznej, Taeyeon przyznaje, że cały czas chce się rozwijać i próbować nowych rzeczy. Takim doświadczeniem jest najnowszy krążek wokalistki – „Something New”. Co powinniście o nim wiedzieć?

Liderka Girls’ Generation postanowiła umilić swoim fanom rozpoczęcie wakacji i wydała specjalne EP dedykowane właśnie im. „Something New” miało swoją premierę 18 czerwca o 18:00 KST.

Tytułowa piosenka albumu, Something New, pokazuje nową stronę Taeyeon. Kawałek to połączenie urban popu i neo-soulu z wybijającymi się na pierwszy plan basami. SM Entertainment podkreśla, że artystka jeszcze nigdy nie próbowała swoich sił w takiej aranżacji. W tekście wokalistka przekonuje, że nie warto starać się zmieniać dla kogoś innego. Uważa, że najlepiej jest pielęgnować siebie takim, jakim się jest i być z tego dumnym. Warto wspomnieć również o klipie do piosenki, który tematyką zbliżony jest do filmu akcji. Więcej musicie sprawdzić sami:

Na „Something New” znajdziemy ogółem pięć kawałków oraz instrumentalną wersję tytułowego utworu. Sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista EP:

  1. Something New
  2. 저녁의 이유 (All Night Long) (ft. Lucas) – wynik kolaboracji solistki z raperem NCT to popowa kompozycja z delikatnym i swobodnym tłem dźwiękowym. Numer opowiada o chęci spędzenia całej nocy z kochankiem po bardzo męczącym dniu. Warto dodać, że za tekst kawałka i jego melodię odpowiada m.in. Kenzie, jedna z głównych producentek SM Entertainment.
  3. 바람 바람 바람 (Baram X 3) – połączenie hip-hopu i soulu. Bohaterka tekstu porównuje swojego chłopaka do zimnego wiatru, który pojawia się i znika. Ma już dosyć jego niespełnionych obietnic i nieodebranych telefonów.
  4. 너의 생일 (One Day) – kawałek w stylu R&B, w którym na przód wysuwają się emocjonalne dźwięki pianina i gitary. Słowa utworu opowiadają o kobiecie, która chce sprawić, by nadchodzące urodziny jej ukochanego były najlepszym dniem w jego życiu.
  5. Circus – piosenka z delikatną melodią z wiodącym pianinem. Co ciekawe, za wokalizację (opracowanie partii wokalnej – przyp.red) odpowiedzialna była sama artystka. Numer w wyjątkowy sposób opowiada o miłości, która sprawia, że brakuje nam tchu i jesteśmy gotowi zrobić wszystko dla drugiej osoby.
  6. Something New (inst.)

Wszystkie piosenki z mini-albumu znalazły się na koreańskich notowaniach muzycznych, jednak najlepiej poradził sobie tytułowy numer. Something New w najlepszym momencie wskoczyło do pierwszej dziesiątki wszystkich rankingów, w tym na szczyt listy Mnet. Zebrane przez nas wyniki znajdziecie poniżej (dane pochodzą z 18 czerwca z 12:30, 13:30 i 14:30 czasu polskiego).

„Something New” dobrze przyjęło się także na całym świecie. Krążek był pierwszy chociażby w: Kambodży, Indonezji, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach. Dzięki zdobytym wynikom, EP zadebiutowało na czwartym miejscu na dziennym zestawieniu najpopularniejszych światowych albumów na iTunes.

 

Jeszcze przed wydaniem płyty, SM Entertainment zdradziło, że Taeyeon nie będzie jej promować po premierze. Wokalistka podróżuje aktualnie po Japonii, gdzie trwa jej solowa trasa koncertowa.

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.