Kontrakt czterech członkiń T-ara wygasł wraz z końcem roku.

Qri, Eunjung, Hyomin i Jiyeon postanowiły rozstać się z dotychczasową wytwórnią MBK Entertainment, z którą były powiązane przez ostatnie 10 lat. Piosenkarki zaznaczyły jednak, że to nie koniec T-ara jako zespołu. Agencja MBK potwierdziła te informacje, mówiąc, że po wspólnych dyskusjach członkinie postanowiły nie odnawiać kontraktów, które kończyły się wraz z 2017 rokiem. Firma będzie wspierać także dalszą karierę artystek, którymi opiekowali się od 2009 roku.

Jako pierwsza informację zamieściła Hyomin na swoim Instagramie. Poniżej znajdziecie tłumaczenie jej listu:

„Piszę do Was po raz pierwszy w nowym roku. Wszyscy macie się dobrze, prawda?

 

Pożegnaliśmy się z naszą wytwórnią, w której byłyśmy przez 10 długich lat. Ale nie martwcie się. Mimo, iż jeszcze nie mogę powiedzieć Wam niczego konkretnego, członkinie [T-ara] będą mogły być razem, gdziekolwiek i kiedykolwiek.

 

Wszystkie teraz poświęcamy kilka chwil dla siebie i relaksujemy się po raz pierwszy od jakiegoś czasu. Zdecydowałyśmy ostrożnie rozważyć przyszłe okazje do spotkania się z fanami. Oczywiście, będziemy widzieć się z naszymi fanami osobno.

 

Jestem wdzięczna za wszystko, czego mnie nauczono podczas tego czasu [pobytu w MBK Entertainment], odkąd tylko byłam młoda i myślałam, że wsparcie od fanów jest oczywiste, do teraz, kiedy zaczynam od nowa i nie jestem już tego taka pewna.

 

Jestem też zdenerwowana i podekscytowana nowym startem, ale szczerze mówiąc także ostrożna, ponieważ pożegnanie się z wytwórnią po wielu wspólnych wzlotach i upadkach przez 10 lat jest jak rozstanie się z wieloletnią miłością, gdzie rozpoczęcie od razu nowego związku jest przerażające.

 

Chcę także powiedzieć fanom, że jestem Wam dozgonnie wdzięczna za Wasze niekończące się wsparcie przez ostatnie 10 lat, nawet, jeśli nie jest to jeszcze koniec. No i świetnie się spisaliście!

 

[Drodzy] fani, niedługo będę miała dla Was dobre wieści, więc nie martwcie się zbytnio i proszę poczekajcie.

 

Mam nadzieję, że uda Wam się osiągnąć wszystko, czego pragniecie w 2018 roku i szczęśliwego nowego roku!”

 

 

 

새해를 맞아 오랜만에 인사드려요. 잘지내고 계시죠? 저희는 작년을 마지막으로 10년이라는 긴 시간 동안 함께 했던 회사와는 이별을 하게 됐어요. 그치만 걱정은 마세요. 아직 구체적으로는 말씀 드릴 순 없지만 멤버들은 앞으로도 어디있든 언제든 함께 할 수 있을 거에요. 멤버들 각자 오랜만에 자기시간을 갖고 여유도 부려보며, 어떻게 하면 앞으로 팬분들과 함께 할 수 있는 자리를 많이 마련 할 수 있을지 진중히 고민해 보기로 했어요. 물론 개인적으로도 팬 여러분 많이 그리고 자주 찾아 뵐 예정이에요. 누군가로부터 사랑 받는 것이 당연하다고만 생각했던 어렸던 그 때 부터, 사랑 받지 못 할 것을 알면서도 다시 시작 하는 지금까지 많은 가르침을 준 그동안의 시간에 다시 한 번 감사하게 되네요. 또 다른 시작에 설레기도 하지만 10년이란 긴 세월동안 동고동락했던 회사와의 이별에 마치 오랜시간 만난 연인과 헤어진 후 바로 또 다른 사랑을 시작 하기엔 겁이 나듯 조심스러운 부분이 있는것은 사실이에요. 그리고 팬 분들께는 비록 끝은 아니지만 일단 10년이란 시간 아낌없이 응원 해 주신 것에 진심으로 감사하단 말 꼭 드리고 싶었어요. 그리고 모두 고생하셨습니다! 조만간 좋은 소식으로 찾아 올테니 팬 여러분들 너무 염려말고 기다려주세요. 그럼 2018년엔 하시고자 하는 일 모두 이루시고 새해 복 많이 많이 받으세요!

Post udostępniony przez ʜʏᴏⓂ️ɪɴ (@hyominnn)

Ostatni comeback T-ara pod wytwórnią MBK Entertainment odbył się 14 czerwca, kiedy girlsband wydał 13. mini-album „What’s My Name?”. Początkowo miało wziąć w nim udział sześć członkiń, jednak z powodu nieprzedłużenia kontraktów przez Soyeon i Boram, płytę trzeba było nagrać ponownie. Więcej o albumie mogliście przeczytać na naszej stronie.

 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: star.naver.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.