Monsta X powróciło z drugim pełnym krążkiem w październiku. Album przepełniony jest eksperymentami muzycznymi z pogranicza różnych etapów kariery zespołu, czyniąc go obowiązkową pozycją nie tylko dla fanów boysbandu Starship Entertainment. Wszystko, co warto wiedzieć o “Take.1 Are You There?”, znajdziecie w naszym podsumowaniu.

“Take.1 Are You There?” jest drugim, pełnym krążkiem w dorobku Monsta X. Album miał swoją premierę 22 października. Chociaż płyta rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w karierze boysbandu, grupa nie rezygnuje ze swoich hip-hopowych korzeni. Zespół z comebacku na comeback pokazuje nam coraz bardziej dojrzałą, wyszukaną wersję swoich brzmień. Tym razem motywem przewodnim albumu został kontrast pomiędzy dobrem a złem, czernią a bielą oraz życiem a śmiercią. 

Krążek promuje kawałek Shoot Out, który, jak podkreśla zespół, jest najbardziej spektakularną propozycją wydawnictwa. Pomimo bardzo charyzmatycznego wydźwięku, słowa utworu ukazują także delikatniejszą i wrażliwszą stronę grupy. Dzięki temu numer idealnie wpisuje się w wcześniej wspomniany koncept kontrastu w różnych aspektach ludzkiego życia. Z jednej strony słowa opowiadają o poszukiwaniu kogoś, samemu będąc zagubionym. Z drugiej są zaś zdecydowaną prośbą o zakończenie wszystkiego, co łączy parę kochanków. Teledysk nagrany został przez studio VIKINGS LEAGUE, które ma na swoim koncie współpracę z Apink, GOT7 czy Seungrim. Warto zwrócić uwagę także na tematykę klipu, który nawiązuje do siedmiu grzechów głównych. I.M w jednym z wywiadów przyznał, że w ten sposób grupa chciała zaprezentować alternatywny świat wydawnictwa.

 

Na “Take.1 Are You There?” znalazło się łącznie dziesięć pozycji, w tym koreańska wersja jednego z japońskich singli Monsta X. Co zatem powinniśmy wiedzieć o pozostałych utworach?

  1. INTRO: Are You There? – delikatnie i nienachalnie wprowadza słuchacza w nastrój krążka. Momentem kulminacyjnym jest dźwięk strzału z broni palnej. W tle linii melodycznej usłyszymy jedynie wokalizację Kihyuna. Utwór pozostawia pewien niedosyt i ciekawość tego, co usłyszymy za chwilę.
  2. Underwater – konsekwentnie utrzymuje słuchacza przy spokojnych, wręcz hipnotyzujących dźwiękach, aby po chwili pozwolić utworowi przerodzić się w charyzmatyczną i bardziej energiczną propozycję. Bohater porównuje uczucia, które towarzyszą nagłemu rozstaniu do tonięcia. Desperacko prosi on o ratunek, bo nie może zapomnieć o swoje wybrance.
  3. Shoot Out
  4. Heart Attack – kolejna propozycja na krążku ma zdecydowanie szybsze tempo, które dobrze odzwierciedla słowa utworu. Kawałek opowiada o uczuciach mężczyzny, który zakochał się od pierwszego wejrzenia. Zachęca on swoją ukochaną do poświecenia mu uwagi. W zamian oferuje swoje zaangażowanie w relację i deklaruje nie porzucić swojej wybranki. Zauroczenie jest tak silne, że bohater porównuje je do tytułowego ataku serca. Warto zaznaczyć, że nad utworem pracowali twórcy Dramarama.
  5. I Do Love You – kompozycja utrzymana w gatunku house. Utwór sprawia wrażenie lekkiej propozycji, która przypomina minione już wakacje. Piosenka, jak mówi tytuł, jest jednak zdecydowanym wyznaniem swoich uczuć ukochanej. Mężczyzna przyznaje, że nie może przestać myśleć o swojej wybrance.
  6. Mohae – jest tanecznym połączeniem future bass z dźwiękami syntezatora. Mężczyzna wyznaje w niej, jak bardzo potrzebuje swojej drugiej połówki. Prosi on dziewczynę aby nie ukrywała go już więcej.
  7. Oh My! – porywająca do tańca propozycja, która czerpie z latynoskich dźwięków. Piosenka została zadedykowana fanom boysbandu. Słowa utworu zostały zainspirowane uczuciami, które chłopcy czują, stając na scenie. Kawałek prezentuje wiele emocjonalnych wyznań, jednocześnie nie porzucając niewymuszonej charyzmy i pewności siebie, z której znana jest grupa. 
  8. Myself – przenosi nas z powrotem do spokojniejszych, hipnotyzujących pozycji z LP. W utworze słychać mocną inspirację R&B. Tekst nawiązuje do myśli zakochanego mężczyzny podczas bezsennej nocy. Bohater deklaruje swoją miłość i przywiązanie. Pragnie on zasypiać przy swojej wybrance. Z tego powodu prosi ją aby już zawsze była przy nim. 
  9. Be My Side – nadal pozostawia nas przy delikatniejszych i powolniejszych utworach. Opowiada nieskomplikowaną historię o miłości, która przytrafia się ludziom na całym świecie. Mężczyzna dziękuje swojej ukochanej za nauczenie go, jak kochać siebie samego. Wyznaje on także, że może patrzeć tylko na swoją partnerkę, mając jednocześnie nadzieję, że ta nigdy go nie opuści. 
  10. Spotlight – ostatni kawałek jest koreańską wersją wydanego w styczniu japońskiego singla Monsta X. Swoimi pierwszymi dźwiękami przenosi nas do czasu debiutanckiego Tresspass. Piosenka pozostawia ogromne pole do popisu dla raperów zespołu, którzy wykorzystują tą możliwość aby powiedzieć ukochanej, że pod osłoną nocy widzą tylko ją.

W dniu premiery album stanął na podium notowania iTunes w Mongolii, Arabii Saudyjskiej, Malezji, Rosji oraz Tajlandii. Krążek pojawił się także w zestawieniu “World Albums” na siódmej pozycji.  Gaon umieściło także “Take.1 Are You There?” na pierwszym miejscu swojej listy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Starship Entertainment za pomocą swojego konta w serwisie Naver podzieliło się dodatkowo zakulisowymi fotografiami z planu sesji zdjęciowej promującej wydawnictwo. Zdjęcia znajdziecie również u nas:

 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Monsta X

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.