Po sukcesie przed debiutowego mini-albumu, fani Stray Kids czekali na więcej. Zespół nie trzymał nas długo w niepewności. Trzy miesiące po zakończeniu survivalowego show o tym samym tytule możemy podsumować debiutanckie wydawnictwa boysbandu. Co powinniśmy wiedzieć zatem o „I am NOT”?

Już na „Mixtape” grupa pokazała, że nie boi się mówić w swojej twórczości o trudnościach losu, dorastaniu czy samotności. Konsekwentnie kierują swoją muzykę w stronę tematów, które są ważne dla młodych ludzi na całym świecie. Dzięki szczerości i autentyczności zyskują coraz większe rzesze fanów. Na krążku znajdziemy osiem utworów. Wszystkie wyszły spod ręki członków Stray Kids. Umiejętność tworzenia własnych utworów „od A do Z” nazywają swoim największym talentem.

Tytułowym utworem z „I am NOT” zostało District 9. Kawałek jest mocną kompozycją mieszającą popularne EDM z hip-hopem. Numer zostawił zespołowi dużo miejsca na pokazanie swoich umiejętności oraz charyzmy. Członkowie boysbandu odważnie mówią o swojej pozycji na rynku, podkreślając jednocześnie, ile pracy musieli włożyć, aby znaleźć się w miejscu, w którym są. Teledysk od premiery odnosił wiele sukcesów. W niecałe 24 godziny od publikacji pobił rekord Wanna One dotyczący największej ilości wyświetleń debiutanckiego MV. District 9 w przeciągu doby zdobyło ponad 4 miliony odsłon na YouTube. W powstawaniu teledysku największy udział miało studio HIGHQUALITYFISH, które wcześniej współpracowało m.in. z Taeminem z SHINee. 

Oprócz District 9, na krążku znajdziemy sześć nowych utworów. Jak prezentuje się pełna tracklista „I am NOT”?

  1. NOT! – kawałek spełnia funkcję intro. Wprowadza słuchaczy w tematykę całego wydawnictwa. Pada w nim często pytanie „kim jestem?”. Odpowiedzi będziemy szukać z zespołem w kolejnych utworach. Piosenka została napisana i skomponowana przez Bang Chana. Oprócz niego w kompozycji słyszymy także Lee Knowa.
  2. District 9
  3. Mirror – pomimo zachowania odważnego rapu, jest dużo delikatniejszą propozycją od wcześniejszych utworów. Ponownie stawia pytanie „kim jestem?”. Chłopcy powtarzają, że osoba w tytułowym lustrze nie jest nimi. Za tekst i kompozycję odpowiadali między innymi Bang Chan, Changbin oraz Jisung ukryci pod pseudonimem 3RACHA.
  4. Awaken – bohater kawałka ponownie zastanawia się kim jest, powtarzając, że musi „złamać się” oraz wyjść ze swojej skorupy, żeby jak najlepiej przebrnąć przez życie. Numer jest jedną z najbardziej spokojnych propozycji na „I am NOT”. Twórcami piosenki było ponowne trio 3RACHA.
  5. ROCK – nadal pozostajemy w tematyce, niepewności oraz chęci odnalezienia samego siebie. W utworze zespół skupia się na zachowaniach pełnych strachu i niepokoju. Bohaterowie przyznają się do paniki i niepewności. Melodia pozostawia jednak dużo lżejsze wrażenie, przez co odbiorca nie czuje się przytłoczony nieco depresyjnymi i melancholijnymi spostrzeżeniami.
  6. Grow Up – to propozycja, która swoim przesłaniem koi i uspokaja słuchacza. Cały utwór skupia się na rozwianiu obaw odbiorcy, dotyczących potencjalnej porażki. Kawałek dobrze wpisuje się w popularne ostatnio połączenie charyzmatycznego, ale jednocześnie nieagresywnego rapu.
  7. 3rd Eye – mówi o chęci zobaczenia świata przez tytułowe trzecie oko. Muzycy mówią głównie o patrzeniu przez nie na samego siebie. Liczą, że pomogłoby im ono odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości.

Debiut Stray Kids od początku budził największe zainteresowanie wśród międzynarodowych fanów. Wydawnictwo grupy nie uplasowało się zatem na wielu znaczących miejscach wśród koreańskich list przebojów. Imponujące wyniki krążek odniósł jednak za granicą. Krótko po premierze albumu, zajmował on pierwsze miejsce w dziewięciu krajach na notowaniach iTunes. Następnego dnia znalazł się na podium również w Polsce. EP „I am NOT” trafiło także na pierwsze miejsce międzynarodowego oraz europejskiego iTunes.

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Stray Kids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.