W pełnym pośpiechu świecie k-popu czasem brakuje czasu na odpoczynek czy spotkanie jeden na jeden z własną twórczością. Comeback za comebackiem artyści poszukują nowych rozwiązań, które będą jednocześnie innowacyjne i zgodne z tym, co prezentowały ich poprzednie wydawnictwa. Taeyeon na swoim drugim solowym pełnym albumie stara się jednak skupić na swoim głównym celu w życiu – muzyce. 

Taeyeon przez całą swoją karierę wielką wagę przywiązywała do muzyki. Nie ważne czy w wydawnictwach grupowych czy solowych, artystka dawała z siebie wszystko, a przez wokal potrafiła zaprezentować wiele różnych emocji. Z takim samym przesłaniem powstał „Purpose”, drugi pełny album w karierze liderki SNSD. Krążek ma pokazywać, jakimi wartościami Taeyeon kieruje się w życiu i jakie stawia przed sobą cele.

„Purpose” promuje kawałek Spark, w stylu alternatywnego popu. Za jego produkcję i słowa odpowiadała Kenzie, jedna z głównych producentek SM Entertainment. Tekst piosenki opisują w metaforyczny sposób samą Taeyeon, jej spojrzenie na życie, artyzm i to, do czego dąży. Artystka rysuje siebie jako iskrę, która może w każdej chwili wybuchnąć, jednak cały czas nad sobą panuje. Numerowi towarzyszy wyjątkowa choreografia, do której agencja wokalistki opublikowała także dance practice.

Cały album „Purpose” prezentuje nam szereg różnych kompozycji, które, chociaż różnią się muzycznie, niosą ze sobą dużą dawkę emocji. Każda pozycja z płyty ukazuje słuchaczom ogromne możliwości wokalu Taeyeon. Głos artystki staje się tym samym nieodłącznym elementem piosenek, opowiadając także historię ukrytą w tekście numerów.

Na LP liderki SNSD każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabrakło dramatycznych ballad, jak Here I Am albo Gravity, jak i utworów bliższych R&B – Wine czy City LoveWarto pochylić się także nad kawałkami takimi jak jazzowe Do You Love Me?które pokazują słuchaczom Taeyeon w innym niż znanym dotychczas świetle. Podobnym przykładem jest Better Babedające wrażenie śpiewanego w zatłoczonym, zadymionym barze, gdzieś w latach 50. poprzedniego stulecia. Posłuchajcie koniecznie wszystkich utworów z „Purpose”:

W związku z tragicznymi wydarzeniami z połowy października, Taeyeon zdecydowała się nie promować albumu w mediach i wydać go „po cichu”. W dniu premiery nie spotkała się z dziennikarzami ani fanami na tradycyjnej konferencji prasowej czy showcase. Pomimo takiej decyzji, album bardzo dobrze wypadł w wielu rankingach muzycznych. Artystka mogła pochwalić się pierwszymi miejscami na prawie wszystkich notowaniach w rodzimym kraju. Na globalnym iTunes zdobyła natomiast „jedynki” w ponad 21 krajach, co przełożyło się na 3. pozycję w dziennym rankingu najpopularniejszych światowych płyt. „Purpose” pojawiło się także w najnowszym zestawieniu World Albums magazynu Billboard na 9. miejscu.

Warto dodać także, że artystka ma za sobą trzy wygrane w programach muzycznych. Pierwszą statuetkę dla Spark przyznało KBS Music Bank 8 listopada. Potem numer okazał się najlepszy w sobotnim MBC Music Core, jak i niedzielnym SBS Inkigayo. Taeyeon, zgodnie ze swoim postanowieniem, nie pojawiła się w żadnym z programów na żywo. Zobaczcie jednak ogłoszenie wyników z piątku:

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Taeyeon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.