TWICE powróciły z albumem „Merry & Happy”, kończąc swój rok kolejnym sukcesem i skoczną piosenką.

Ilość aktywności dziewczyn w ciągu 2017 roku wzrosła o (najprawdopodobniej) ostatni comeback. TWICE po raz czwarty w tym roku udowodniły, że mają wiele do powiedzenia i bynajmniej zwolnią tempo. „Merry & Happy” jest rozszerzoną wersją „twicetagram”, o którym mogliście przeczytać na naszej stronie. Rozbudowana płyta trafiła na sklepowe półki 11 grudnia, natychmiastowo zdobywając popularność. Znajdziemy na niej dwie nowe pozycje, w tym dopasowaną do sezonu świątecznego Merry & Happy. Promocyjnym utworem zostało zaś Heart Shaker.

Główną inspiracja dla teledysku został styl retro, który przejawia się zarówno w ubiorze dziewczyn, jak i miejscu, w którym je widzimy. Samo wideo podsuwa wiele skojarzeń z obecnym zimowym sezonem, chociażby poprzez kolorystykę. TWICE wciąż jednak udaje się żywo opowiedzieć historię i dostarczyć wesoły obraz, nawet, jeśli zima zwykle kojarzy się ze świętami i refleksjami. Po raz kolejny przy comebackowej piosence należy zwrócić uwagę na choreografię, która bardziej, niż poprzednio, wykorzystuje różne układy rąk. Zgrane ruchy potęgują przekaz tekstu, aby nie tracić już czasu i iść po miłość. Dziewczęta są pewne, że są zakochane i dodają sobie odwagi do działania.

Już półtorej godziny po premierze, Heart Shaker zdobyło pierwsze miejsca na listach Genie, Bugs, Naver i Soribada. Godzinę później kolejna „jedynka” pojawiła na Melon, a o 22:30 KST utwór zdobył all-kill. Merry & Happy także osiągnęło dobre wyniki: najwyżej znalazło na 2. Miejscu Bugs oraz 4 Soribada.

Tytułowa piosenka była na pierwszych pozycjach w 11 krajach na iTunes: Argentynie, Brunei, Hong Kongu, Malezji, Filipinach, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. W Polsce znalazła się na 37. miejscu. Wszystkie wyniki znajdziecie na poniższych zrzutach ekranu.

Pierwszy comeback stage odbył się w piątkowym KBS Music Bank, gdzie oprócz Heart Shaker, zaśpiewano Merry & Happy. Drugi dzień występów mogliśmy oglądać w MBC Show Music Core.

Music Bank: Heart Shaker | Merry & Happy

Show Music Core: Heart Shaker | Merry & Happy

Zarówno podczas przedpremierowej promocji „Merry & Happy”, jak i po wydaniu płyty, TWICE dzieliły się różnymi zakulisowymi ujęciami sesji zdjęciowej do photobooka oraz planu filmowego teledysku. Poniżej znajdziecie obszerną galerię wraz z odnośnikami do wideo.

TWICE „Heart Shaker” M/V BEHINDTWICE „Heart Shaker” JACKET BEHIND

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.