Druga część projektu „The Story of Light” jest połączeniem lekkiego, rześkiego beatu, jaki przejmuje wakacyjny czas oraz charakterystycznego stylu SHINee. Każda pozycja pokazuje atuty grupy, a w szczególności – muzyczne eksperymenty. Jak prezentuje się nowy album?

SHINee nie zwalnia tempa, a ich celebrowanie 10-lecia kariery trwa w najlepsze. Tym razem zespół zaprezentował drugą część „The Story of Light”. Znajdziemy na niej kontynuację zabaw z elektroniką i ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi. W klipie do promocyjnej piosenki ponownie pojawił się lis, który jest przewodnikiem bohaterów teledysku. Obie dotychczas wydane płyty prowadzą do kulminacyjnego punktu – trzeciego albumu. Jego promocję możecie śledzić TUTAJ


Największa siła tytułowego I Want You znajduje się w teledysku. SHINee od kilku comebacków pokazuje, że potrafi połączyć proste efekty specjalne z lat 90. z dzisiejszą obróbką techniczną i montażem. O ile wykorzystanie każdego z tych elementów jest dosyć proste, to balansowanie ich wszystkich staje się sztuką, w której nawet mała niedoskonałość kole w oczy. W dodatku struktura jest dobrym towarzyszem melodii tropical house. Oprócz syntezatorów, naszą uwagę przyciąga pianino i wyeksponowane głosy każdego z członków zespołu. Lekkość piosenki sprawi, że nie zapomnimy jej na długo.

„The Story of Light EP.2” składa się z 5 utworów. Lista twórców tego krążka jest długa i imponująca. Znajdziemy na niej m.in. producentów z grupy MZMC (którzy mają na koncie m.in. Ko Ko Bop EXO, Fine Taeyeon lub 1 of 1 SHINee), Andrew Bazzi (autorskie Mine), Rice’n’Peas, Yoo Young Jina, Shin Hyuka (m.in. Summer NCT 127, Voodoo Doll VIXX, Growl EXO), DEEZ (m.in. Only You Raina, Ace Taemina) oraz rapera Deepflow. Oprócz tego, Minho w niektórych pozycjach pracował nad swoimi partiami rapu.

  1. I Want You
  2. Chemistry – piosenka opowiada o swobodnym przekazywaniu swoich uczuć, a nawet zachęca do “silnych reakcji” pomiędzy dwojgiem osób. Melodia jest stworzona w stylu dancehall. Wokale SHINee mają szerokie pole do popisu, szczególnie w refrenie.
  3. Electric – future bass użyty w tym utworze zwraca uwagę słuchacza. Minimalistyczna, a jednocześnie intensywna melodia spycha wokale grupy do poziomu innych instrumentów, co jest jej zaletą. Powstała dzięki temu mocna, dobrze ułożona kompozycja.
  4. Drive – przez całą piosenkę prowadzi nas elektryczna gitara. W refrenie dołącza do niej trendujący beat, który sprawia, że numer jest świetną pozycją do tańczenia na lato. Tekst skupia się wokół pierwszego spotkania miłości. Sprawi ona, że zmieni się całe nasze życie.
  5. 독감 (Who Waits For Love) – Key na Instagramie opisał pozycję jako idealną, aby rozluźnić się i pozwolić myślom na popłynięcie podczas wykonywania monotonnej czynności. Usłyszymy tutaj, oprócz elektrycznej gitary, popularny ostatnio mumbaton. Uczucie, jakie powstaje po rozstaniu, porównywane jest tutaj do upartego przeziębienia.

„The Story of Light EP.2” okazało się sukcesem, szczególnie na globalnym rynku muzycznym. Wg informacji od SM Entertainment, zanotowano pierwsze miejsca na listach iTunes w 26 krajach. Nam udało się uchwycić moment, na którym widać 20 „jedynek”, m.in. w Polsce. W Korei wyniki poszczególnych piosenek rozłożyły się na różne pozycje. Tytułowe I Want You zdobyło nawet dwa pierwsze miejsca dzień po wydaniu albumu. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej:

Od premiery albumu minęło już trochę czasu. SHINee jest w środku promocji z drugą płytą, gdzie prezentują I Want You oraz Who Waits For Love. Pierwszy comeback stage odbył się w Mnet M!Countdown. Zobaczcie oba wideo poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.