Wokalistka zabrała głos w sprawie kontraktu z Music Works w specjalnym oświadczeniu.

Minzy wystąpiła 25 września z wnioskiem o zaprzestanie szkodliwych praktyk przeciwko firmie. Artystka domagała się rozwiązania kontraktu oraz rekompensaty za szkody w wysokości 50 milionów won (ok. 160 tysięcy złotych). Agencja miała dopuścić się niewywiązywania z ustaleń pomiędzy artystką a przedstawicielami firmy. Zgodnie z oświadczeniem Minzy, wytwórnia podczas trwania kontraktu nie wypłaciła jej żadnego wynagrodzenia. Mimo to, sąd orzekł, że umowa byłej członkini 2NE1 z dotychczasową agencją jest nadal wiążąca. Przedstawiciel prasowy Music Works w krótkim oświadczeniu dla portalu Xsportsnews potwierdził, że wniosek Minzy został oddalony przez sąd. Agencja podkreśla, że “będzie pracować, aby osiągnąć porozumienie w formie dialogu z artystką”.

Kilka godzin później Minzy za pomocą swojego Instagrama również zabrała głos w sprawie. Tłumaczenie jej oświadczenia możecie przeczytać poniżej:

Wydaje mi się, że będę musiała użyć innych kroków prawnych przeciwko mojej agencji, jednak wiem, że będzie to długa droga. Jak podpisywałam kontrakt, agencja obiecała mi [że będę mogła wydać] przynajmniej cztery albumy w ciągu roku. Mimo to, wydałam zaledwie jeden album w przeciągu czterech ostatnich lat, a agencja zapewniała znikome wsparcie w moich aktywnościach. Nie pokazano mi również sprawozdań finansowych, a za moją pracę nie otrzymałam żadnych pieniędzy.

 

Bardziej niż pieniądze jest dla mnie istotne móc promować się jako artystka. W zwiazku z tym liczyłam, że rozwiążę sytuację szybko za pomocą porozumienia sądowego z firmą. Nie poszło to jednak po mojej myśli, więc w tym momencie, aby pokazać prawdę, pozostało mi jedynie wejść na drogę prawną. Do moich fanów, którzy zawsze mnie wspierają: zbiorę całą moją siłę i przetrwam to. Obiecuję, że zawsze będę pokazywać wam doświadczenie i pewność siebie na scenie oraz poza nią.

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Instagram Minzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.