Po pięciu latach od solowego debiutu, Yoseob powrócił na scenę. Tym razem artysta chce, aby jego album był jak kartka, która przyjmie każdą opowieść. Jakie więc historie znajdziemy na “白”?

Nowy mini-album jest emocjonalną mieszanką ballad, R&B oraz soulu. Na krążku znajdziemy siedem utworów. Jak podkreśla Yoseob, miał on duży wkład w tworzenie piosenek, które zaprezentował. Pomocą w przygotowaniach do comebacku okazali się członkowie HighlightWspierali oni muzyka nie tylko w procesie twórczym, ale, jak przyznaje artysta, zawsze służyli mu dobrą radą. 

Pierwszym, przedpremierowym, utworem było Star. Słowa ballady są formą podziękowania dla tych, którzy wspierali artystę podczas jego aktywności na scenie muzycznej. Yoseob zwraca się w niej bezpośrednio do odbiorcy, zyskując tym stuprocentową uwagę słuchacza. Utwór został napisany i skomponowany głównie przez Yoseoba, co udowadnia jego wkład w powstanie albumu. Do kawałka nagrano teledysk.

 

Numerem promującym album zostało Where I Am Gone. Piosenka łączy klimaty R&B z soulem. Tekst nawiązuje do rozstania. Mężczyzna przyznaje, że wspomnienia, w których nie ma jego ukochanej, nie mają dla niego wartości. Jednocześnie jest pogodzony z faktem, że kobieta chce pójść w swoją stronę, więc prosi ją, aby nigdy o nim nie zapomniała. Yoseob przyłożył także swoją dłoń do tekstu oraz melodii przy tym utworze. Teledysk został opublikowany w dniu promocji albumu.

 

Co jeszcze znajdziemy na EP?

  1. Where I Am Gone
  2. Star
  3. I’ll Be With You – nadal pozostawia nas w klimacie romantycznych oraz dojrzałych ballad. Utwór jest formą deklaracji wobec ukochanej. Bohater obiecuje jej, że zawsze będzie przy jej boku i będzie dla niej wsparciem.
  4. Today – następną propozycją jest także ballada. Mężczyzna zwraca uwagę swojej wybranki, że liczy się dla niego tylko to, co jest tu i teraz. Jednocześnie obiecuje jej, że nie jest w stanie być sobą bez niej u boku.
  5. It’s You – utrzymuje nas w klimacie ballad. Utwór mówi o momencie, w którym człowiek zdaje sobie sprawę, że jest zakochany w konkretnej osobie. 
  6. Promise – ostatni utwór jest podsumowaniem historii, którą opowiedział nam Yoseob. Mówi on o wszystkich sytuacjach i uczuciach, które przeżywał bohater jego opowieści. Wspomina o wątpliwościach, zaufaniu czy strachu przed przyszłością ukochanych.  
  7. The Beginning – solowa wersja kawałka wydanego przez Highlight w 2017 roku. 

Yoseob przedstawił fanom nowy materiał podczas specjalnego showcase. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy występ na żywo z Where I Am Gone.

 

“白” nie odniosło dużych sukcesów na koreańskich listach przebojów. Pomimo tego mini-album w dniu premiery wspiął się na pierwsze miejsce listy iTunes w Hong Kongu oraz Malezji. 

 

źródło zdjęcia: Around Us Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.