Super Junior znane jest ze swojej wyjątkowej energii i pozytywnego charakteru. Chociaż zespół jest na scenie już kilkanaście lat, nie traci swojej świeżości i pasji do tworzenia muzyki. Nowy krążek udowadnia, że SuJu nadal jest w grze i potrafi poprawić humor nawet w ponure, jesienne wieczory.

Time_Slip” jest albumem, który z pewnością zapisał się na kartach historii Super Junior. Wszyscy członkowie grupy oficjalnie zakończyli swoje służby wojskowe. Po raz pierwszy od początku tej dekady boysband miał więc okazję wydać płytę w pełnym składzie. Chociaż krążek ukazał się 14 października, jego promocja trwała już od września. W jej trakcie ukazały się cztery dodatkowe klipy do utworów z wydawnictwa. 

Tytułowy singiel, SUPER Clap, idealnie oddaje pozytywny klimat Super Junior, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Popowa, taneczna piosenka ożywiona jest dodatkowo dźwiękami instrumentów dętych i klaskaniem. Tekst utworu nawołuje słuchaczy do, chociaż chwilowego, porzucenia swoich trosk i zmartwień na rzecz zabawy i zatracenia się w tańcu. Kompozycji towarzyszy kolorowy teledysk, który świetnie odzwierciedla pozytywne przesłanie singla.

I Think I to mieszkanka latynoskiego brzmienia z soulem i rytmem R&B oraz popu. Gdzieniegdzie usłyszymy także riffy charakterystyczne dla jazzu. Ta mieszanka daje przyjemną dla ucha kompozycję, która opowiada o czasie spędzonym z ukochaną kobietą.

Super Junior było jeszcze kilka lat temu jednym z głównych przedstawicieli Hallyu i grupą, którzy znali wszyscy. W The Crown boysband przypomina słuchaczom o swoim statusie, a jednocześnie odważnie wyznaje, że nie zamierza się zatrzymywać i dalej tworzyć z taką samą pasją. Słowa utworu kumulują w sobie całą historię i jednocześnie przyszłość zespołu. Do piosenki powstał klip z tekstem:

Niecały miesiąc przed premierą „Time_Slip” Super Junior udostępniło wyjątkowy teledysk z piosenką Somebody New. Jest to utwór w średnim tempie z dosyć emocjonalnym, ale pełnym nadziei przekazem. Nasze marzenia i szczęście mogą do nas wrócić, nawet jeżeli teraz wydaje się to niemożliwe. Bohater tekstu jest zagubiony, ale ma nadzieję, że ktoś razem z nim przezwycięży ten ciężki czas.

Jako pierwszą wskazówkę do zbliżającego się comebacku SuJu w pełnym składzie grupa udostępniła specjalne wideo do Show. Klip zawiera w sobie urywki koncertów zespołu. Jest to remake utworu Kim Won Juna, w który boysband tchnął swoje własne kolory. Oryginalnego wykonania możecie posłuchać pod tym linkiem.

Na kanale Super Junior na YouTube znalazła się także playlista, dzięki której możecie przesłuchać całe „Time_Slip”. Łącznie na płycie znalazło się dziesięć piosenek w różnych gatunkach muzycznych – krążek szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom lekkich brzmień, popu i tanecznych klimatów.

W momencie pisania artykułu SUPER Clap ma na swoim koncie dwie statuetki w programach muzycznych –  Mnet M!Countdown oraz KBS Music Bank z 24 i 25 października. Zespół aktywnie promuje singiel w muzycznych show:

Mimo, że klip do tytułowego singla ukazał się kilka dni po premierze albumu, „Time_Slip” świetnie poradziło sobie na międzynarodowych chartach. W zestawieniu iTunes płyta utrzymywała się na pierwszych pozycjach w około 30 krajach, w tym w Polsce. To zapewniło jej miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych płyt z 14 października.

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.