SOLO jest pełne kobiecej energii oraz pewności siebie, którą idealnie znamy z twórczości Jennie w BLACKPINK. Mimo to, solowy debiut zaoferował artystce jeszcze większe pole do zaprezentowania swoich wszechstronnych umiejętności. Co nowego Jennie postanowiła zaprezentować swoim fanom? Sprawdźcie nasze podsumowanie solowego debiutu wokalistki!

W połowie października Yang Hyun Suk poinformował, że każda z członkiń BLACKPINK zaprezentuje swoje umiejętności w solowych wydawnictwach. Na pierwszy ogień poszła Jennie. 12 listopada artystka zaprezentowała SOLO, które ma odzwierciedlać ją „od A do Z”. Kawałek okazał się strzałem w dziesiątkę, szybko podbijając najważniejsze koreańskie oraz międzynarodowe listy przebojów.

W teledysku możemy dostrzec transformację bohaterki z delikatnej dziewczyny w pewną siebie kobietę. Opuszcza ona ogromną rezydencję, w której samotnie przebywa, aby zmierzyć się z bólem spowodowanym rozstaniem. Przełomowym dla niej momentem okazuje się zdjęcie delikatnej, różowej sukienki, aby po chwili pokazać się w bardziej dojrzałej stylizacji. Bohaterka klipu nie znajduje czasu na tęsknotę za ukochanym, bo zdaje sobie sprawę, że teraz może błyszczeć bez mężczyzny u swojego boku. 

Tekst utworu idealnie współgra z historią opowiedzianą w teledysku. Utwór wyróżnia bezpośredniość oraz chwytliwa melodia. Pomimo to, nie można zarzucić kawałkowi braku energii. SOLO zostało napisane przez Teddiego, zaś w tworzeniu melodii zasięgnął on pomocy 24. Kompozycja ukazuje nam pewną siebie artystkę, uciekającą z cienia, aby pokazać swoje prawdziwe „ja”. Jennie nie ma ochoty zaprzątać sobie głowy problemami stworzonymi przez byłego kochanka. Jednocześnie odnajdując pewność siebie zaczyna doceniać brak partnera u jej boku. 

SOLO w zaledwie trzy godziny od premiery podbiło listy iTunes zajmując pierwsze miejsce w dziewiętnastu krajach, również w Polsce. Uchwyciliśmy także moment, gdy kawałek triumfował na szczycie wszystkich najważniejszych koreańskich notowań. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w galerii poniżej.

 

Na oficjalnym kanale BLACKPINK pojawił się także materiał zza kulis powstawania teledysku: 

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter YG Entertainment

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.