“NARCISSUS” to szósty mini-album w karierze boysbandu. Z comebacku na comeback zespół pokazuje swoje nowe oblicza i wdzięki. Tym razem SF9 nie odeszło od zmysłowego, seksownego konceptu, do którego grupa wróciła już przy okazji ostatniego albumu. Mimo tego EP zaskakuje brzmieniami i zawiera w sobie zarówno tą bardziej zadziorną twarz boysbandu, jak i ich urocze barwy. 

Od jakiegoś czasu w Korei zaczęło robić się głośniej o SF9. Wszystko za sprawą hitowej dramy „Sky Castle”, w której zagrał maknae grupy, Chani. Dzięki temu najnowszy comeback boysbandu zwrócił więcej uwagi publiczności. Kilka dni przed powrotem chłopców ogłoszono, że Zuho nie będzie w nim uczestniczył z powodów zdrowotnych. Rapera słyszymy na albumie i widzimy w teledysku, jednak zespół promuje się w ósemkę. Przypomnijmy, że ostatnią płytą SF9 jest „Sensuous” z lipca zeszłego roku. Podsumowanie wydawnictwa znajduje się TUTAJ.

Promocyjny singiel krążka, Enough, odwołuje się do tytułu albumu. „NARCISSUS” przywołuje bowiem historię mitologicznego Narcyza, młodzieńca, który zakochał się w swoim odbiciu. Utwór wykorzystuje jednak jego historię, by pokazać miłość do samego siebie w inny sposób. Słowa piosenki możemy odczytywać dwojako: jako wyznanie do ukochanej lub wiadomość do samego siebie. Mają mieć one pozytywny wpływ na to, jak postrzegamy swoją osobę. Nie musimy nadto przejmować wyglądem zewnętrznym, bo prawdziwe piękno mamy w sobie. Wszystko w otoczeniu mieszanki trapu, EDM i reggae.

Klip do numeru także odnosi się do mitu o Narcyzie. Członkowie grupy przeglądają się w tafli wody i są otoczeni lustrami. Indywidualne sceny są przerywane grupowymi, tanecznymi ujęciami.

W procesie pisania utworów na płytę wzięli udział wszyscy raperzy SF9. Szczególnie zaangażował się w niego Zuho, którego piosenka trafiła na album. Jakie kawałki usłyszymy na  “NARCISSUS”?

  1. Enough
  2. Play Hard –niesamowicie energiczna, house’owa kompozycja, przy której nie sposób się nie ruszać. Mocne syntezatory, dźwięki pianina i saksofonu sprawiają, że świetnie sprawdziłaby się na każdej imprezie. Youngbin, Zuho i Hwiyoung stworzyli tekst z pozytywnym przesłaniem, pełen zrozumienia dla zmęczenia codziennym życiem. Czasem warto zaszaleć i zapomnieć o bożym świecie. Chłopcy mają nadzieję, że chociaż te kilka minut trwania utworu może być dla kogoś odpoczynkiem i chwilą beztroski wśród obowiązków. 
  3. Heartbeat – w piosenkę wprowadza nas charakterystyczny dźwięk tytułowego bicia serca. Uroczy, popowy utwór z prowadzącą gitarą akustyczną. Jego bohater wpadł po uszy i zakochał się w pewnej dziewczynie. Jej obecność i każdy ruch sprawiają, że trudno jest mu zachowywać się racjonalnie. Wie, że to miłość i czas wyznać swoje prawdziwe uczucia.
  4. Life Is So Beautiful – gdy się zakochujemy, świat od razu się piękniejszy i widzimy wszystko w jasnych barwach. Zuho jest zarówno współautorem słów piosenki, jak i jej kompozycji oraz aranżacji. Spotykają się w niej rock, dźwięki akustycznej gitary, mocne, elektroniczne dźwięki i syntezatory. Dzięki temu numer jest wprost naładowany energią, która przekazuje szczęście jego bohatera.
  5. Fall In Love – w pisanie tekstu utworu byli zaangażowani wszyscy raperzy grupy: Youngbin, Zuho, Hwiyoung oraz Chani. Dramatyczne pianino w połączeniu z perkusją nadaje piosence brzmienia vintage. Dźwięki klawiszy oraz intonacja głosów członków grupy świetnie oddają jednocześnie smutny klimat numeru. Przekazuje on żal, frustrację i tęsknotę mężczyzny po rozstaniu. Chociaż wie, że nie ma już odwrotu, nadal trudno jest mu radzić sobie z emocjami, a wszystko przypomina mu o dawnej miłości.
  6. The Beat Goes On – szczere wyznanie SF9, które chce być z Fantasy jak najdłużej się da. Gdy chłopcy spotykali swoich fanów po raz pierwszy, połączyła ich bezwarunkowa miłość. Pop-rockowe brzmienie kapeli, modne w latach 80., wraz z elektronicznymi dźwiękami tropical pop synth oddają lekkość i świeżość kompozycji. Współautorem kawałka jest Hwiyoung.

Jak zwykle, premierze nowej płyty SF9 towarzyszy obfita promocja. Chłopcy występują w programach muzycznych, pojawiają się w audycjach radiowych, organizują fanmeetingi i publikują dużo multimediów na swoich SNS. Na YouTube FNC Entertainment pojawiło się nagranie z próby do wyjątkowego intro, zatańczonego przez Taeyanga oraz Chaniego. Zobaczycie je TUTAJ. Oprócz tego zobaczyliśmy między innymi dance relay od M2: TUTAJ. Możemy także nauczyć się fanchantów do Enough dzięki pomocy członków zespołu: TUTAJ


Chociaż płyta nie odniosła sukcesu w krajowych rankingach muzycznych, może pochwalić się dobrymi wynikami na międzynarodowym iTunes. Więcej zobaczycie na grafice poniżej (pochodzi z 20 lutego, 20:00):


Przypomnijmy jeszcze, że SF9 odwiedzi Polskę już 3 maja. Więcej o koncercie przeczytacie w naszym artykule, TUTAJ

 

źródło zdjęcia: YouTube
źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.