PLEDIS Entertainment poinformowało o zakończeniu kontraktu NUE’EST oraz planach poszczególnych członków grupy.

W poniedziałek, 28 lutego PLEDIS Entertainment opublikowało oficjalne oświadczenie, w jakim poinformowało o wygaśnięciu kontraktu grupy z dniem 14 marca. NU’EST jako zespół oficjalnie zakończy swoją działalność w wytwórni ostatnim albumem, którego premierę zaplanowano na marzec. Dodatkowo w oświadczeniu czytamy, że JR, Aron i Ren postanowili rozwiązać swoje umowy z firmą, a Baekho i Minhyun przedłużą je. Tłumaczenie oświadczenia znajdziecie poniżej.

Witajcie!

Tu PLEDIS Entertainment.

 

Chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą wdzięczność wszystkim fanom, którzy przez ostatnie dziesięć lat okazywali bezgraniczne i niezmienne wsparcie dla NU’EST.

Umowa na wyłączność z NU’EST zostanie zakończona 14 marca. Nasza firma i członkowie zespołu dokładnie przemyśleli swoją przyszłość, omówili,  jaka byłaby najlepsza ścieżka dla wszystkich i jak mogą zaprezentować się z jak najlepszej strony.

JR, Aron i Ren postanowili zacząć od nowa po opuszczeniu naszej firmy. Baekho i Minhyun przedłużą swoje kontrakty. Szanujemy i wspieramy decyzje każdego członka, ponieważ są one wynikiem uważnych i obszernych rozważań i dyskusji.

NU’EST to wartościowa grupa, która zajmuje szczególne miejsce w naszej firmie, jako pierwsza męska grupa w PLEDIS Entertainment. Zespół był kochany przez wielu za stylową muzykę, występy i sposób, w jaki tworzyli swoją spektakularną narrację z nieustraszoną postawą od czasu debiutu. Chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą i serdeczną wdzięczność dla JR, Arona, Baekho, Minhyuna i Rena, którzy dawali z siebie wszystko przez ostatnie dziesięć lat.

NU’EST zakończy swoją oficjalną działalność jako NU’EST z PLEDIS Entertainment nowym albumem, który ukaże się w marcu. PLEDIS Entertainment życzy wszystkiego najlepszego członkom oraz ich rozwojowi i będzie nadal kibicować ich świetlanej przyszłości.

Chcielibyśmy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność L.O.Λ.E, które zawsze były u boku NU’EST. Prosimy o niezmienną miłość i wsparcie dla członków, gdy rozpoczną kolejny rozdział swojej kariery.

Każdy z członków opublikował także własnoręcznie napisany list do fanów. 

Lider zespołu JR napisał:

(…) Po wielu przemyśleniach i dyskusjach, każdy z członków postanowił pójść swoją własną ścieżką. (…)

Myślę, że żadne słowa nie są w stanie ukoić zranionych serc L.O.Λ.E. Nie jestem wstanie pokazać jak bardzo lubię i myślę o L.O.Λ.E. (…)

Przybędę do was z dobrymi wiadomościami, gdy zakwitnie wiosna. (…)

Ren wyraził trochę obaw związanych z przyszłością: 

(…)

Z powodu spędzonego razem czasu, to nie była dla nas łatwa decyzja do podjęcia… Mam jednak nadzieję, że opuszczając NU’EST, pójdę trochę inną ścieżką. Jestem przerażony i ostrożny, ponieważ jest to droga, którą nigdy wcześniej nie kroczyłem, ale chcę być dzielny i zrobić to. (…)

Aron i Minhyun pisali m.in. o trudnościach, które przezwyciężyli dzięki fanom:

Aron: (…) Przez te ostatnie 10 lat było wiele trudności, i momentów w których chciałem się poddać, ale myślę, że udało mi się to przezwyciężyć dzięki L.O.Λ.E po naszej stronie. (…)

Minhyun:

(…) Od naszego debiutu w 2012 aż do 2022, nigdy nie przestałem patrzeć przed siebie. Czasami były momenty, kiedy czułem się wyczerpany, zmęczony i chciałem płakać, ale byłem w stanie to przezwyciężyć, znieść i wytrzymać myśląc o L.O.Λ.E. (…)

Baekho podziękował wszystkim za wspólnie przebytą drogę:

(…) Jestem wdzięczny członkom, jestem wdzięczny L.O.Λ.E., jestem wdzięczny niezliczonej liczbie osób, za sprawienie, że było to możliwe.  (…)

 

źródło (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter NU’EST

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.