Zespół powrócił z kolejnym albumem. Nowe wydawnictwo różni się od ostatniego i przedstawia grupę w nowym świetle. O czym opowiada? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu!

Grupa wydała 11 maja swój ósmy mini-album,„The Nocturne”. Po słodkiej miłości, która była tematem poprzedniego krążka, muzycy zdecydowali się skupić na czymś zupełnie innym. Album koncentruje się bowiem na tym, co dzieje się po zmroku. To wtedy, pod osłoną nocy, łatwiej przychodzi nam szczerość oraz wyrażanie własnych uczuć. Członkowie NU’EST chcieli skupić się właśnie na wielu aspektach tego zjawiska, co sprawia, że płyta nie jest monotonna.

Tytułowym utworem zostało I’m in Trouble, a w jego tworzenie zaangażował się Baekho. Singiel opowiada o momencie zakochania oraz uczuciom, jakie mu towarzyszą. Sentyment do tego stanu pogłębia się wraz z zapadnięciem nocy. To wtedy, jego siła się potęguje chociażby w postaci chęci bycia razem i usłyszenia drugiej osoby przez telefon. To wszystko doprowadza wręcz do szaleństwa, gdy nie możeny ujrzeć swojej drugiej połowki.

Ciekawie pokazane jest to w teledysku, który dopełnia całą historię. Członkowie zespołu wcielają się w nim w ludzi, nie mających ze sobą nic wpólnego. Ich historia jednak łączy się pod osłoną nocy, bo każdemu z nich łatwiej jest zwierzyć się wówczas ze swoich uczuć.


 
O czym opowiadają pozostałe utwory?

  1. Moon Dance – piosenka w stylu urban R&B, z elementami jazzu. Tekst mówiący o wspólnym tańcu w świetle księżyca, wprowadza słuchacza w romantyczny nastrój. W pisaniu tekstu brał udział lider zespołu JR, a także Minhyun.
  2. I’m in Trouble
  3. Firework – emocje są porównane do fajerwerków, które pojawiają się z hukiem na nocnym niebie. Uczucia najpierw wybuchają, a potem znikają – dokładnie jak sztuczne ognie. Płomień, jaki jest w sercu, wydaje się eksplodować z nadmiaru wrażeń.
  4. Back To Me (평행우주) – wyczuwalny syntezator i gitarowe brzmienie wprowadza świeżość do utworu. Piosenka porównuje więzi dwojga ludzi z równoległym wszechświatem. Wyraża chęć bycia razem w miejscu gdzieś poza wyobraźnią.
  5. – delikatna ballada, której tekstu współautorami są Ren i Baekho. Pierwszy z nich zamieścił tam przesłanie skierowane dla swojego dziadka. Wyraża on tęsknotę za ukochaną osobą, mając jednocześnie nadzieję, że kompozycja zabrzmi jak kołysanka.
  6. 반딧별 – utwór skierowany do fanów. Pełna energii i dobrych emocji piosenka. Pozwala dzielić się nawzajem wspomnieniami i bawić się wspólnie na scenie.

NU’EST promowało I’m in Trouble i Back To Me m.in. w Mnet M!Countdown. Występy obejrzycie poniżej. 
 
Ze swoim singlem zespół zdobył dotychczas cztery nagrody. Pierwszą zgarnęli 20 maja w MBC Music Show Champion, drugą następnego dnia w Mnet M!Countdown, a kolejną w KBS Music Bank. Czwartą statuetka tafiła do grupy natomiast 23 maja w MBC Music Core. Obejrzyjcie kilka występów z tych wydarzeń, wideo znajdziecie poniżej. 


 
 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.