“A New Journey” jest nowym kierunkiem na muzycznej ścieżce wokalisty Infinite. Na próżno szukać na albumie emocjonalnych ballad i dramatycznych kompozycji. Tym razem solista zaprezentował słuchaczom zupełnie nową odsłonę tego, co gra mu w duszy. Co warto wiedzieć o krążku?

“Chociaż w przeszłości trzymałem się ballad, na mój nowy album po raz pierwszy napisałem i skomponowałem taneczne utwory”, usłyszeli dziennikarze na przedpremierowym showcase Woohyuna. “To powód, dla którego chciałem nazwać płytę “nową podróżą” [“A New Journey” – przyp. red.]. Starałem się poszerzyć moje spektrum muzyczne”, wytłumaczył artysta. Trzecie EP wokalisty“A New Journey”, ujrzało światło dzienne 7 maja. Ktoś, kto śledził uważnie muzyczną drogę solisty, już od pierwszych dźwięków płyty poczuje powiew świeżości. Nie przypomina ona bowiem dotychczasowych wydawnictw Woohyuna – spokojnych, stonowanych, a jednocześnie pełnych emocji. Tym razem postawiono na energię i gitary, jednak i tutaj nie zabrakło pełnego uczuć wokalu artysty. Przypomnijmy, że jego drugi mini-album “Second Write..” ukazał się we wrześniu zeszłego roku.

Najnowszą płytę promuje Hold On Me, które łączy w sobie dźwięki akustycznej i elektrycznej gitary z housem, EDM i popem. Jest to bez wątpienia zmiana o 180° estetyki, do jakiej przyzwyczaił nas Woohyun jako solista. Chociaż tym razem nie zaserwował tytułowej ballady, artysta nie zapomniał o swoim najmocniejszym instrumencie, czyli wokalu. W numerze usłyszymy rapera Junoflo, który wraz z wokalistą napisał także tekst utworu. Jego bohater szczerze wyznaje swoje uczucia i przyznaje, że zrobi wszystko, by być ze swoją ukochaną.

Na „A New Journey” znalazło się siedem utworów, w tym instrumentalny wstęp do płyty. Co ciekawe, Woohyun stworzył tekst do czterech piosenek na krążku.: Hold On Me, Rain, Stranger oraz Flower. Ta ostatnia jest także ulubionym kawałkiem solisty na albumie. Jak przyznał na showcase dla prasy: “pragnąłem pokazać ją tak szybko, jak to możliwe. Jest bardzo świeża i przyjemna dla ucha, więc chciałem wydać ją na wiosnę.” Zdradził także, że słuchał jej nawet w drodze na spotkanie z dziennikarzami.

Co warto wiedzieć o numerach z EP?

  1. A New Journey – skomponowany przez CODE 9 instrumentalny wstęp do albumu.
  2. Hold On Me
  3. Rain – gitarowe riffy nie opuszczają nas także w kolejnym utworze płyty. Tym razem zyskują one bardziej funkowe brzmienie, co tworzy ciekawe połączenie z dosyć smutnym tekstem piosenki. Jej bohater stara się poradzić sobie z emocjami po rozstaniu.
  4. Stranger – numer w stylu urban funk z wyrazistą gitarą basową. Kolejny raz utwór prowadzą także charakterystyczne riffy. W numerze słyszymy wyższe rejestry wokalu solisty, co dodaje kompozycji świeżości. Bohater piosenki spotyka na swojej drodze obcą dziewczynę i czuje, że idealnie do siebie pasują. Bez ogródek przyznaje, ze jej pragnie.
  5. Crying Baby – w tym przypadku mamy do czynienia z kompletną zmianą stylistyki. Kawałek jest fuzją ballady i synthpopu – zwrotki mają spokojny, emocjonalny charakter, jednak refren wypełniony jest elektronicznym brzmieniem. Razem tworzy to marzycielską atmosferę. Piosenka jest pocieszeniem dla tych, którzy przechodzą trudny czas i przypomnieniem, że nie zawsze musimy być na siłę szczęśliwi.
  6. Just Look At Me – utwór stworzony przez DAVINK, który stworzył także I Swear z poprzedniego EP Woohyuna, „Second Write..”. Piosenka ma podobny, zmysłowy i seksowny vibe. Woollim w swoim opisie utworu zwróciło szczególną uwagę na pracę wokalisty nad oddechem, a delikatne westchnięcia wzmacniają klimat numeru.
  7. Flower – krążek zamyka serenada skierowana do fanów artysty. To delikatny, romantyczny utwór w średnim tempie. Tym razem słyszymy gitarę akustyczną, która dodaje piosence uroku. Spokojny głos Woohyuna porównuje tutaj ukochaną do pięknego kwiatu.

Promocyjny tydzień Woohyun rozpoczął od występów z Hold On Me oraz Rain. Na żywo w przypadku tytułowego singla, zamiast Junoflo, wokaliście towarzyszy TAG z Golden Child.


źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.