Bez wątpienia można stwierdzić, że MOMOLAND to jeden z girlsbandów, które dostarczają najwięcej zabawy w swoich piosenkach. Singiel I’m So Hot jest kolejną energiczną, taneczną propozycją od zespołu, a tym razem dziewczyny dodały nieco swingowego tonu.

Członkinie MOMOLAND w niepełnym, siedmioosobowym składzie wróciły 20 marca z mini-albumem „Show Me”. Jest to pierwszy comeback dziewczyn od dziewięciu miesięcy od wydania „Fun to The World” w 2018 roku. Tym razem do grupy wróciła Nayun, która wcześniej zawiesiła swoje muzyczne aktywności ze względu na problemy zdrowotne. Za to dwie inne członkinie, Daisy i Taeha, musiały zrezygnować z nagrywania. MLD Entertainment poinformowało, że stało się tak z powodów osobistych i stanu zdrowia obu artystek.

W nowym singlu I’m So Hot MOMOLAND kontynuuje serię mocnych, tanecznych kawałków. Piosenka czerpie garściami ze stylu electro swing, co przejawia się nie tylko poprzez typowe instrumenty, ale też trwały, nieustający beat, powtarzające się sekwencje w melodii i nawet elementy choreografii. Warto zauważyć, że tak jak w poprzednich hitach MOMOLAND, znalazł się odosobniony muzycznie fragment na partię rapu. W tym przypadku jest on jednak lepiej zgrany z resztą, niż w Bboom Bboom i BAAM. W teledysku widzimy dziewczyny w trakcie przygotowań na backstage’u. Trenują nie tylko kroki, ale też pozy i swoje kwestie. Pomiędzy ciężką pracą, znajdują czas na wygłupy przed lustrem z rekwizytami.

Razem z I’m So Hot, na mini-albumie znajduje się pięć piosenek oraz instrumentalna wersja tytułowego utworu. Jak przedstawia się cała tracklista płyty?

  1. I’m So Hot
  2. Falling U – prosta i urocza ballada. Słyszymy w niej głównie gitarę akustyczną i delikatne głosy członkiń. Jest to wyznanie dziewczyny, która zakochała się i chce wyrzucić z siebie wszystkie pozytywne emocje.
  3. 빛나 (Shine) – utwór skomponował PINKMOON. Nieco stonowany temperament wokali zestawiono tutaj z gatunkiem disco. Dzięki temu piosenka nie tylko przypomina lata 80., ale też jest wierną reprezentantką tych czasów. Taneczna pozycja jest zastrzykiem pewności siebie dla słuchacza.
  4. Holiday – tutaj jako gatunek wykorzystano tropical house, chociaż wyraźnie słychać inspiracje retro. Zabawna wstawka w refrenie ma przywoływać pragnienie lata i wakacji. Piosenka przypomina nam o naszych marzeniach, kiedy zagubimy się w monotonnym, codziennym życiu.
  5. What You Want – w tym kawałku najlepiej słychać, jak delikatnie brzmią głosy członkiń. Kolejna tropikalna propozycja jest zachętą dla chłopaka, aby w końcu wydusił z siebie swoje uczucia. Bohaterce utworu nie chce się czekać i wprost pyta wybranka czego chce.
  6. I’m So Hot (Inst.)

Dziewczyny już tydzień promują się w programach muzycznych. Pierwszy występ odbył się w Mnet M!Countdown, później w KBS Music Bank oraz SBS Inkigayo. Zobaczcie wideo poniżej:

 

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube 1theK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.